Problem po wymianie 70cc Aprilia

Witam! Wymieniłem cylinder w swoim scarabeo 50 na 70 cm. Mam taki problem że skuter dość powoli się wkreca na obroty. Wkreca się na powiedzmy średnie obroty, pozniej zamuła, dopiero kiedy złapie już dość wysokie obroty nagle dostaje już dobrego przyspieszenia, ale to dopiero przy prędkości ok 60 km/h, do tej prędkości strasznie słabo. Dodam że jest to cylinder stage 6 streetrace, wydech stage 6 pro replica i dysza w gaźniku 90. Kompresję sprawdzałem to wyszło 11.5 bara, więc chyba wporządku. Ktoś ma jakieś pomysły w czym może być Problem?

dysza to mało informacji - bo to zależy w jakim gaźniku.
U mnie i kilku innych osób przy 19mm gaźniku w streetrace70 dawała rade 75 a nie 80 już zalewalo go mocno - zwłaszcza na dole obrotów.
Świeca jaki ma kolor? dolot powietrza jaki? krócieć tam masz? wymieniałeś?
No i po cylindrze i wydechy to jeszcze obowiązkowo regulacja napędu. Zobacz z rolkami lżejszymi 0.5g-1g

Swieca Tak wygląda świeca.
Jeżeli chodzi o gaźnik to jest seryjny, ale próbowałem z dyszami 75,80,85 I tak naprawdę bez różnicy. Króciec wymieniłem na standardowy, i niby odblokowany za 50 zl na mielochu, bo stary był popękany. Rolki założone malossi 4.8g

no to trzeba dalej regulowac