Problem po remoncie silnika 139fmb.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Problem po remoncie silnika 139fmb.

Ten temat zawiera 37 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Micek331 Micek331 11 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 38 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Micek331
    Micek331
    Użytkownik

Witam. Mam problem z silnikiem 139fmb. Ostatnio skończyłem remont skrzyni. W trakcie składania uszkodziłem tłok, który wymieniłem na nowy. Motorek obecnie pali od strzała z kopniaka i jedzie normalnie do póki się dobrze nie nagrzeje. Wygląda to tak, że palę zimnego, nagrzewam go przez chwile na ssaniu lub półssaniu, następnie opuszczam i jadę(tak chodzi od 7 lat). Po przejechaniu ok.2km silnik w trakcie jazdy zaczyna tracić moc, lecz jest to jakby ”przyduszanie” mechaniczne i słychać lekkie zgrzytanie, po czym staje koło i gaśnie. Dodam, iż po złożeniu silnika musiałem ściągać jeszcze raz karter od strony sprzęgła, ponieważ źle ustawiłem kopniak, teraz znów kopniak lekko zgrzyta. Ogólnie mówiąc wygląda to tak, jakby tłok puchł i zatrzymywał się, bo gdy chcę od razu odpalić-kopniak stoi. Gdy lekko ostygnie-znów pali normalnie, tyle,że musze mu dać obrotów i znów przejadę kawałek i to samo. Dzisiaj zmieniałem jeszcze uszczelkę pod głowicą, ponieważ miałem zestaw tanich uszczelek z allegro i ta akurat była wgl nie podobna do oryginału i gdy właśnie się nagrzał motor robiła się nieszczelność, założyłem orginalną z takim dodatkowym plastikiem na łańcuszek rozrządu i silikonem. Dodam jeszcze, że gdy motor staje, unosi się ”dymek” z silnika i cylindra. Cylinder i głowica nagrzewa się, że nie da się dotknąć. Dzisiaj przy wyymianie uszczelki skontrolowałem gładź cylindra i jest ok. b. ładny. Proszę o podpowiedzi co się może dziać. Pozdrawiam.

• Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe Micek331 Micek331.
    • Ten temat został zmodyfikowany1 lat, 1 miesięcy temu przezZdjęcie profilowe Micek331 Micek331.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no wg mnie to skoro klinuje ci silnik i łapie dzikie temperatury to chyba jednak tłok puchnie

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Micek331
    Użytkownik

Wlasnie to mi sie wydaje najbardziej prawdopodobne . Tłok, ktory kupilem wydaje sie ze jest ze słabego materialu. Slyszal ktos o hartowaniu tłoka w oleju i zimnej wodzie? A moze to kwestia dotarcia nowych pierścieni?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

raczej kwestia wymiany gównianego tłoka na sensowny i prawidłowego dotarcia. Tą magie z olejem to sobie daruj.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Micek331
    Użytkownik

Jeszcze ze względu na te dziadowskie uszczelki obawiałem sie , ze ktoras z nich zakryła jakis wlot oleju na cylinder ale łańcuszek rozrządu jest mokry w oleju. Dodatkowo doczytałem wlasnie na jednym z forum: „Zatarcie to unieruchomienie tłoka spowodowane tym, że nie ma wystarczającego smarowania.
    Przyczyna puchnącego tłoka jest taka, że wykonany jest z kiepskiej jakości materiału, który poddaje się wysokim temperaturom rozszerzając się albo kurcząc.” Tylko ciekawe czy gdzies maja takie orginalne tloczki.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wszędzie mają. Dobre tłoki robi Asso Werke, Meteor, Vertex

Micek331
    Użytkownik

No widze cenowo tez ladnie, chce zeby mi sie to mniej wiecej opłacało. Cala naprawa mnie kosztowała dwa razy tyle co cena tłoka, a jest to siedmioletni zumico gr 500, pojazd „roboczy”. Poszukam cos po sklepach. Mimo wszystko dzieki za pomoc.😃

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Cześciom wszystko jedno czy je wkładasz do nówki skutera czy do 10 latka. Dobre kosztują.
    A jak się zachowuje tani tłok to już wiesz.

Micek331
    Użytkownik

Tylko zastanawiam sie po co je produkują, skoro nadaja sie do jazdy na dystans 2km. O.o

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

Z tego samego powodu co śrubokręty w markecie zginające się na pierwszej śrubie. Dlatego że są w atrakcyjnej cenie i idą jak gorące bułeczki. A potencjalny nabywca i tak pewni kupi ze 3 takie zanim trafi na lepsza partie i starczy mu na dłużej.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 38 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie