[PROBLEM] Piasta kola na tarczy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) [PROBLEM] Piasta kola na tarczy

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Czesc wszystkim po przerwie zimowej xD
    Mam nadzieje ze minely wszystkim udane zimowe jak i wiosenne wyglupy…
    Ale wracajac do tematu chciałbym się dowiedziec jak (i czym) mogę odkrecic piaste od tylnego kola w peugocie jet c-tech (chamulec tarczowy)???
    Problem polega na tym ze śruby trzymajace kolo z piasta nie chca się odkrecic…
    (fotka przykladowa nie mam baterii do aparatu zeby pstryknac fotki (jutro pstrykne jak trzeba)
    P.S. i z jakich innych scooter’ow pasowalo by ewentualnie kolo??
    Z gory dieki za odp.

Anonimowy

no to nasikaj wd-40, postukaj w to młotkiem i może puści.

Anonimowy

z wd-40 probowalem a z mlotkiem nie xD
    ok jutro sproboje z mlotkiem xD
    bo w niedziele odpoczywam xD
    Dziex za pomysla xD

Anonimowy

do wulkanizatora podjedź oni ci za darmo odkrecą

Anonimowy

ok a jak z samym kolem pojde to tezł? (bo nie chce mi się pchac skuta jakieś 400m.

Anonimowy

z byle czym byś nie poszedł i powiedział że potrzebujesz pomocy w odkreceniu i pujdzie tylko z pomocą klucza pneumatycznego to ci pomogą na 100 %.. 🙂
    zawsze mozesz pomuznic tylko śruby i skuterem wrucic po mału.

Anonimowy

problem w tym ze muszę wumienic piaste poniewaz zabki się starly i nie mogę jej odkrecic…

[ Dodano: 11-04-2010, 15:10 ]
    ok pojde z samym kolem…

Anonimowy

a to jest na imbusaż?

to wsadź ten klucz i puknij młotkiem ( bedzesz miał efekt pneumatu 😆 ) wiesz w tę stronę co się odkręca (lewo najczęściej)

[ Dodano: 11-04-2010, 16:00 ]
    ja pierwszy raz tak sprzęgło odkręciłem 😀

Anonimowy

to już bardziej opłaca się wcisnąć imbus i nałożyć na niego rurkę 🙂 Uwież mi jak walniesz w to młotkiem i ci zespręzynuje koło oka to nie jest miłe uczucie

Anonimowy

hehe nigdy mi się tak nie zdarzyło :ppp jedną ręką troszkę trzymasz imbus a drugą „popukujesz” młotkiem … nie żeby tam zaraz walnąć z całej malinki 😀

PANOWIE (oprócz norvida) BEZ MŁOTA TO NIE JE ROBOTA :d :d :d

ale z tą rurką to nie jest głupi pomysł 😉

Anonimowy

Pneumat i po sprawie;) będziesz bawił się sam, porysujesz felge czy cos.. idz do wulkanizatora i ci to zrobi w chwile.

Anonimowy

JA jak przednią tarczę odkręcałem też miałem problem ale nałożyłem imbusa, przedłużyłem go trochę rurką trzymałem nieruchomo i po ziemi zacząłem turlać koło jedną ręką a drugą klucz trzymałem to poszło bez problemu jakby śrubka dokręcona nawet nie była ;p
    Sprzęgło jak odkręcam to młotkiem zawsze, sprzęgło w tą opaskę uciskową co się filtry oleju odkręca klucz 38 i młotkiem w niego delikatnie wale trzymając klucz drugą ręką i też schodzi ładnie i bez problemów, pneumata nie trzeba ;p

Anonimowy

ok problem rozwiazany rurka (ok 1 metr xD) i sila starszego = piasta odkrecona (WD-40 nie pomoglo 🙁 ) diex za pomoc
    Fotki Piasty:
    <- Stan Piasty xD
    <- Fotka Piasty xD
    Zdjecia mowia same za siebie dodam tylko ze nie warto chamowac z 70km/h na krzywy ryj xD (sorry za pisownie ale pisze po polskiemu xD) :573: :573:
    Ze sprzeglem i dzwonem tez nie mialem problemu duzego ale z tym to z deka xD

EDIT:
    Nie wiem czemu fotek nie widac???… 😕 macie fotki na URL’ach:
    Fotki Piasty:
    http://img153.imageshack.us/i/foto330.jpg/ <- Stan Piasty xD
    http://img359.imageshack.us/i/foto327.jpg/ <- Fotka Piasty xD

Ostatnie pytani Czy poszlyby piasty od peugota elystar 50 do jet force??

Anonimowy

zalezy jaki tam jest silnik , jak leżacy cyl jak w jetcie to myśle ze podejdzie jak stojący to nie , ale nawet jak leżacy to mam lekkie wątpliwości

Anonimowy

Ah ok bo widzac ze piasta jest taka sama (na oko)
    Oto aukcja: http://moto.allegro.pl/item965510250_peugeot_elyseo_elystar_125_150_tarcza_piasta.html

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: