Prawo jazdy kat. B, Skuter 50ccm i zdjęcie blokady.

Witam. Zwracam się do was z pytaniem ponieważ po zmianach w prawie jeśli chodzi o prowadzenie jednośladow 125ccm na prawo jazdy kat. B po 3 latach posiadania prawka wymyśliłem pewną koncepcję. Posiadam prawo jazdy kat. B od 2 lat. Planuje kupić motorower Romet Ogar Caffe 50ccm ze wzgledu na częste przemieszczanie się w krótkich odcinkach i niskie spalanie. Ogólnie ta maszynka teoretycznie rozpędza się do 45km/h. Po zdjęciu blokady podobno dochodzi do około 70km/h. A więc jeśli...przypuśćmy ja mając prawko kat. B 2 lata kupie go i po roku kiedy to będę miał prawo jazdy 3 lata po prosu zdejme blokadę prędkości w motorowerze i znaczne jeździć nim czyli jednosladem 50ccm rozpedzajacym się do 70km/h to będę jezdzil nim legalnie? Jestem żółtodziobem wiec szukam czy czegoś nie przeoczyłem.☺

Ujmując to w ogromnym skrócie, będziesz jeździł legalnie, nielegalnym pojazdem. Uzyskując uprawnienia do prowadzenia pojazdów (motocykli) do 125cm3 pojemności (przy pewnych dodatkowych ograniczeniach), będziesz poruszał się pojazdem, który został nielegalnie przerobiony i niespełnia ustawowych ograniczeń przewidzianych dla motoroweru... Sorry, taki mamy... stan prawny...

Dokładnie - a ponieważ poruszasz się nielegalnie przerobionym pojazdem Twoje ubezpieczenie OC jest nieważne i w razie kolizji masz spory kłopot

Będziesz jeździł nie legalnie,jak ci napisał WodzuWGK oc nie działa nie masz też przeglądu bo to już nie motorower tylko motocykl,więc też przy takich osiągach nie może być dopuszczony do ruchu.Rada poczekaj rok i kup ogara 125.