Prawo Jazdy- jak zdawać?

Witam!
Za jakiś czas będę miał 16 lat więc zakładam ten temat aby zaczerpnąć trochę informacji, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć. A więc tak: Mam kartę motorowerową, ale nie wymieniałem jej na Prawo Jazdy kategorii AM (bo po co?). Niedługo będę mógł zdawać na kategorię A1. I teraz pytanie: Czy aby zdawać na A1 muszę mieć AM, czy nie muszę wymieniać mojej karty motorowerowej na AM?

A jeśli jednak nie chciałbym robić teraz A1, to czy w wieku 18 lat mogę zrobić A2, czy potrzebne jest do tego A1? I czy jeśli jest potrzebne, to czy musi minąć jakiś okres czasu od zdania na A1 do zdawania na A2, czy mogę zdać kiedyś dwa pod rząd w krótkich odstępach czasu?

Proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam.

Przy robieniu A1 nie potrzeba AM, tak samo jak przy robieniu A2 nie potrzeba A1.

Tak jak Kuba napisał, dodam jeszcze, że kategoria A jest od 24 lat, jednak można zdać wcześniej jeżeli posiadasz od 2 lat kategorie A2, więc teoretycznie A można mieć od 20 roku życia spełniając powyższy warunek.

Czyli właściwie ta kategoria A1 jest dla tych, co mają raczej dużo kasy, bo wystarczy poczekać 2 lata i można zdawać na o wiele większe motocykle?

To jest danie możliwości, każdy indywidualnie już ocenia co się bardziej opłaca. Na Twoim miejscu także poczekałbym na A2, bo to nie tylko większa gama motocykli, ale i przyśpieszenie kat A jak już pisałem.