prawo jazdy dla 15 latka

witam...
Chciałem dowiedzieć się co trzeba by móc jezdzić skuterem w wieku 15 lat i gdzie można to zdobyć.

karta motorowerowa-wyrabiana jest w szkole. ale zobacz to :http://www.skuterowo.com/po-roku-spekulacji-prawo-jazdy-am/

Karta motorowerowa. Jeśli nie zdasz w najbliższym czasie, to będziesz musiał zdawać prawo jazdy AM, a tego nie życzę. Jeśli już będziesz musiał robić AM to lepiej poczekać do 16lat i robić A1.

w najbliższym czasie, tzn?

W najbliższym czasie to znaczy do 2012, albo 2013 roku. Sam już nie wiem, bo w różnych źródłach pisze różnie.

aa to mam czas:) w ciagu 2 miesiecy chce robić

Wątpię, żeby Ci się udało.
Po pierwsze, rzadko się zdarza, żeby coś poza szkołą to organizowało. Po drugie, jest koniec sezonu i ani szkoły, ani nic innego nie będzie robić teraz egzaminów.

o kurde, a na polcji nie da rady tego zrobic? i co to te prawko am

Dał Ci kolega tam link do tego. Na policji musisz się spytać, bo niektórzy robią, niektórzy nie, ale wątpię. Mnie kiedyś jak się pytałem to powiedzieli, że w szkole jedynie. Albo w WORDzie (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego). Ale jak u mnie WORDzie się pytałem to mówili, że oni nie robią, ale się spytaj u siebie w mieście.

hmm to moze jak pojde do sekretariatu i zapytam czy w szkole jest mozliwosc?

No, ale w szkole z tego co wiem to jest robione raz w roku, przynajmniej u mnie, pod koniec roku szkolnego. Ale się spytaj, na policję też możesz podejść, a jak ani tu, ani tu to do WORDu zadzwoń.

ok dzięki :) a co do tych zmian nie ma pewnego zrodla w ktorym roku to sie zmieni?

http://www.skuterowo.com/po-roku-spekulacji-prawo-jazdy-am/ -----> cytuję "jeśli przed 2013 rokiem nabędziesz uprawnienia lub skończysz 18 lat nowa ustawa cię ominie"

Ascarus napisał:

ok dzięki :) a co do tych zmian nie ma pewnego zrodla w ktorym roku to sie zmieni?

Najpewniej by było na jakiejś stronie, która się tym fachowo zajmuje. Niestety ja sam nie wiem. W artykule skuterowo.com pisze, że niby od 2013 roku, ale gdzieś słyszałem, że od 2012, także nic nie wiadomo... Musisz poszukać pewnego źródła.

Na początku miało być od 2012, później nastąpiła zmiana na 2013 i na razie jest taka wersja ale jeszcze zawsze się coś może zmienić. U mnie w WORD'zie był wakacyjny kurs na kartę ale przegapiłem ;d dawali zaświadczenia że ukończyłeś kurs i w szkole by ci podbili. U mnie w szkole jest raz w roku w maju-czerwcu, na policji nie pytałem bo mam z nimi na pieńku ;d

hehe :) bede musial sie na policji dopytac, bo do czerwca mi sie czekać nie chce...

Hmmm, a co jest złego w tej karcie AM?

Że aby ją wyrobić będzie trzeba wyłożyć kilka stówek.

Łohoo... kilka czyli ile i czy będzie trudniejsza od tej starej?

Tego ile dokładnie jeszcze nikt nie wiem, dopiero się okaże jak wejdzie w życie. Według mnie będzie to normalnie, jak za kurs na prawo jazdy. Trudniejsza pewnie tak, bo więcej pytań pewnie będzie.
Według mnie koszty kursu to będzie jakieś 700zł. Nie wiem, być może się mylę, ale wnioskuję po prostu z tego co tam będzie robione. Przecież Ośrodek Szkolenia Kierowców też musi zarobić. Logiczne, przecież za prawo jazdy też się płaci.
Ja oceniam to tak:
-Płatny kurs
-Monotonny kurs, chociaż może nauczą tam czegoś pożytecznego, ale wątpię...
+Brak ludzi, którzy jeżdżą na dowód, a nawet znaków nie znają (z całym szacunkiem dla normalnych, ale zdarzają się takie okazy)
+Będzie można zdać, kiedy się chce, nie będzie się czekać na zdawanie w szkole
Podsumowując: Kilka zalet, kilka wad, no ale nie ja tu zarządzam.
To tylko moja opinia. Może się nie zgadzać trochę, z tym jak to będzie, ale jeszcze tego nie ma więc trochę źle ocenia się czegoś co jeszcze nie przeszło egzaminu.