Prawo jazdy A1

Mam pytanie czy warto zdawać na prawo jazy kat A1 w wieku 16 lat ?

Jak masz kasę i chęci to zdawaj, bo kto ci zabroni :P.

Warto chociażby z jednego prostego powodu.
Kierowcy samochodów będą na Ciebie inaczej patrzeć jak będziesz miał duże tablice z tyłu.
Małych tablic nienawidzą :)
A i na 125 bezpieczniej się jeździ.

Dlaczego bezpieczniej ? Bo szybszy ?

Tak. Lepiej wyjść z trudnej sytuacji, gdyż można "uciec". Do tego kierowcy nie zwracają uwagi na skuterki, a nas będą traktowali jak MOTOCYKLISTÓW - bo w końcu takimi się stajemy mając A.

Skuterkiem często nie da się uciec z złej sytuacji gdyż jest wolny, w takiej 30KM Aprilce czy Yamaszcze redukcja i gaz i nas nie ma - udało nam sięprzetrwać^^

Mając już prawo jazdy kat. A1 masz duży wybór motocykli o pojemności 125cm3. Moim faworytem w tej klasie jest Honda Varadero 125. http://www.google.pl/search?q=honda+xl+125+varadero&hl=pl&biw=1280&bih=713&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=C8yKUP5O0IazBsLMgZgF&ved=0CB0QsAQ - wygląda jak rasowa 600-setka. Ja w tym roku zdałem kat. A, zamieniłem mojego Kymco Nexxona 50 na Honde CBF 125 - trochę mniejszy i lżejszy motorek od varadero - no i zdecydowanie tańszy. Bez porównania lepiej jeździ się większymi maszynami, lepsze właściwości jezdne, większe przyspieszenie i prędkość. Rób chłopie to prawko, pojeździsz dwa sezony na motorku 125, a potem zrobisz A2, wtedy przesiądziesz się na większą maszynę, mając już doświadczenie w jeździe motocyklem - wbrew pozorom, jest to bardzo istotne, że w naturalny sposób z czasem przesiadasz się na większą maszynę. Ci co zaczynają przygodę z litrowym ścigaczem, albo kończą na cmentarzu, albo zostają kalekami.