Prawo: Dowód osobisty…Spalanie paliwa POMOCY!

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #35738
    patryk1337
    Użytkownik
    • 4
    • 6Postów:

    Witam…

    Moja siostra, w poprzednim roku ( w paźdzdzierniku) miała 18 urodziny, więc dostała dowód osobisty…Polskie Prawo (moim zdaniem to głupota)pozwala jeździć na skuterach, na karcie motorowerowej, lub na DOWAODZIE OSOBISTYM(niestety)…Na początku nie dawałem siostrze mojego skuterka (keeway HURRICANE)no ale w końcu nie jestem złośliwym bratem, i nauczyłem trochę ją jeździć..(miała opanowanie w skuterze, bo kiedyś jeździła na jakimś innym u znajomych..)Ja kartę motorowerową mam od ok 2,5/3 lat…Więc mogę powiedziec, że dobrze umiem jeździć..) No i później, rzadko bo rzadko dawałem jej gdzieś jechać :(…Wczoraj, dałem jej skuter, gdzie było 1,5/2l paliwa, ( mało pali)więć to by wystaryczło na jakieś 50/60km i była na wskaźniku połowa ,,połowy”…No a ona, stwierdziła, że musi zatankować, choć nigdy tego nie robiła, i na stacji zadzwoniła do mnie,aby się spytać jakie paliwom,lecz nie mogłem wtedy odebrać, to ona zatankowała PB 98..a do skutera zawsze było lane od 3000km 95(jest to 2T)..
    I mam pytanie, czy jak wlała 98 o coś może się stać z silnikiem??

    #35740
    TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

    nie

    #35746
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

    Spokojnie, tragedii nie będzie. Ciesz się że nie nalała oleju napędowego do diesli.

    #35748
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

    Nic się nie stanie 😉
    Suawek, śmiejesz się, a ja ostatnio na Orlenie na autostradzie pomagałem chłopu pchać samochód, bo sobie benzyny do diesla wlał ;D

    #35749
    Suawek
    Użytkownik
    • 32
    • 888Postów:

    Nie pamiętam co gorsze, olej do benzynowca czy benzynę do diesla. W jednym przypadku wystarczy spuszczenie paliwa i nalanie dobrego a w drugim płukanie i czyszczenie całego układu.

    #35754
    lop16
    Użytkownik
    • 44
    • 372Postów:

    To raczej benzyna do diesla. W okresie zimy niektórzy dolewają ciut benz do ropy ;D

    #35762
    TERMIT_PL
    Uczestnik
    • 2
    • 330Postów:

    Stary diesel wszystko przepali.Ale najgorzej do benzyniaka ropy nalać,to cały układ zapaprany jest …

    #35764
    Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

    TERMIT_PL napisał:

    Stary diesel wszystko przepali.Ale najgorzej do benzyniaka ropy nalać,to cały układ zapaprany jest …

    Wręcz przeciwnie…diesel stary czy nowy, posiada smarowanie pompy i wtryskiwaczy olejem napędowym, benzyna jest “sucha”. Następna sprawa to stopień sprężania, w dieslu 2-3 razy większy.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button