Prawie 1000 kilometrów na liczniku co trzeba będzie wymienić ?

Tak jak w temacie czyli jakie oleje trzeb zmienić co sprawdzić dodam że mój skute to ROMET ROUTER CITY LINE 50

+ Pytanie : Jak pewnie nie którzy wiedzą w moim skuterze jest z tyłu hamulec bębnowy , chodzi mi o to czy mozna jakoś go wyregulować żeby lepiej hamował bo jak narazie to wciskam klamke hamulca do manetki i zaczyna hamować ale nawet nie może koła zblokować ?

I zapomniałem powiedzieć że byłem na pierwszym przeglądzie ale trwał on 40 minut i tak na prawdę nie wiem czy co kolwiek mechanik tam zrobił a policzył soie 180 zł ! Więc stwierdziłem że z pomocą waszą i mojego ojaca obejdzie się bez serwisów ;p

wszytsko znajdziesz już na tym forum i w książeczce obsługi
a tak na poważnie po 300 km pewnie byłeś w serwisie na I przewglądzie i wymienoniono OLEJ w silniku i OLEJ w przekłądni oraz dokręcono śrubki , wyczyszczono filtr i takie tam inne no i podbili książeczkę żeby gwarancja była
po 1000 km wymien olej w silniku , jeśli nie masz zaufania lub n ie wiesz jak było wymień olej w przekładni, wyczyść i nasącz filtr powietrza lub wymień ,,, i tyle wyreguluj hamulec tylny -- na koncu linki jest taka nakretka więc ją skręć mocniej - tym samym ją bardziej ja naciągając. jeśłi są problemy z gaźnikiem to wyreguluj ( np wolne obroty ) i więcej nic nie rób tylko nabijaj kilometry.

A i jeszcze jedno pytanie ;p Czy to jest normalne że gdy zapalam skuter (z zimny silnikiem ) to musze pogazować trochę żeby mi nie zgasł ? Pytam dla tego bo mój kolega ja juz zapali skuter to nie musi gazować .

Z góry dziękuje

Wyreguluj gaźnik.

Mam na zimnym silniku regulować czy na rozgrzanym ?

Na rozgrzanym.

Najlepiej przed regulacją zrobić z 2-3 km.