Prawidłowa regulacja obrotomierza Zipp pro 50

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery Prawidłowa regulacja obrotomierza Zipp pro 50

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe tarzinio tarzinio 6 miesiące, 3 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe tarzinio
    tarzinio
    Użytkownik

Witam serdecznie.
    Chce prawidłowo wyregulować obrotomierz w Zipp pro, dla tego może ktoś z was wie jakie napięcie ma przy jakich obrotach? Albo ile obrotów powinien mieć przy 3,5,9 lub 12v ? Może ma ktoś jakiś wzór?

Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to jest raczej ilość impulsów na sekunde. on ma sygnał z instalacji zapłonowej – w 4T jeden impuls to dwa obroty wału, w 2T co obrót to zapłon

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Jeśli masz dostęp do generatora i wiesz jak go podłączyć, to możesz sobie sprawdzić czy dobrze pokazuje. Przelicznik częstotliwości na obroty masz tutaj —> https://www.convertworld.com/pl/czestotliwosc/obrotow-na-minute.html

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

i jakbyś dłubał to pamietaj że wskazówkowe zegary ustawia się dla wskazanej wartości a im bardziej od niej odbiega pomiar tym bardziej sie to rozjeżdża. Bo „mechanika” wskazówki generuje bład pomiaru.
    Np predkościomierz samochodu ustawia się na 100km/h a im bliżej do 0km/h i im wyżej powyżej 100km/h wskazanie jest coraz mniej precyzyjne.
    Chyba że to CYFROWY WYŚWIETLACZ – cyferki lub kreski, bez grama mechaniki (wskazówki, zacierającej się ośki mającej inne tarcie zimą, inne latem..itd. Tylko że te sie raczej nie rozkalibrowywuja.

Wiec np ustawiaj sobie obrotomierz na 7000 obr i miej na uwadze że im dalej od tego punku tym bardziej może kłamac.

ziuuummmm….
    tarzinio
    Użytkownik

Ok, dziękuje bardzo. Generatora nie mam, ale w gniazdku jest 50 Hz co nie? w sumie gdzieś miałem przetwornicę XL6009 step down-up, takie coś da radę czy niezbyt? Ona ponoć jest impulsowa.

Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Tylko nie podłącz bezpośrednio 230V 😀 . Przy 50Hz powinien Ci wskazać 3000 obr/min (przy 4T – 1500).

tarzinio
    Użytkownik

Nie nie, no wiem 😛 Ja to pod akumulator miałem. Przez zasilacz dający napięcie akceptowane przez przetwornicę da radę? Czy będę musiał jeszcze inaczej kombinować?:P

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

będziesz musiał kombinować.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Możesz podłączyć jakiś mały transformatorek który na wyjściu ma nie więcej niż 12V luzem (czyli bez obciążenia). Sam transformatorek bez prostownika – na wyjściu musisz mieć 12V zmiennego. Tylko nie wiem czy to zadziała, bo w sieci masz sinusoidę, a obrotomierz pracuje przy prostokątnym. Ale spróbować możesz.
    Najlepszy by był generator.

tarzinio
    Użytkownik

A jakbym ustabilizował sygnał z głośnika komputerowego i ustawił w programie 50 Hz?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie