potrzebuje porady , buduje motorower !

potrzebuje porady jak zamontować silnik i NAJWAŻNIEJSZE jaki ! nie mam zbyt dużo pieniędzy chciałbym aby sinik osiągał prędkosć ok 50 km na godzine i nie kosztował więcej niż 300 złoty , mam bardzo nei typową ramę

zdjęcie ramy w srodku jest troche mejsca ale to jest miejsce na amortyzatorhttp://imageshack.us/photo/my-images/818/img0595sf.jpg/

co to za rama ? z roweru :D ? do 300 zł można kupić silnik od motokosy z całym osprzętem i powinno do 50 km/h rozpędzać się bez problemu.

Nie lepiej kupic se za małe pieniadze jakis uzywany i go wtedy powoli przerabiac?

Silnik możesz wsadzić na bagażnik nad kołem. W twoją rame nie wejdzie :P
Silnik możesz wziąć od piły spalinowej. Tam masz już sprzęgło (puszczasz gaz, silnik spada z obrotów, koło się nie kręci, ale silnik nie gaśnie). W kosie musisz cały czas trzymać gaz żeby nie zgasła :P
Jeżeli chodzi o silniki z pił, to ze względu na mase popularniejsze są chyba 25cc, ale 50ccm też pewnie znajdziesz. Tylko obawiam się, że na lipnym rowerze ze słabymi hamulcami to 50km/h może być słabym pomysłem :P

belele chyba kosy spalinowej nie widziałeś na oczy. ona przecież działa na takiej samej zasadzie co piła ;) też ma sprzęgło odśrodkowe

belebele prosze Cie nie wypowiadaj sie jezeli nie masz o tym pojecia..

co do pytania i Twojej ramy to moja rada lepiej to zostaw.

DooOminO napisał:

belebele prosze Cie nie wypowiadaj sie jezeli nie masz o tym pojecia..
co do pytania i Twojej ramy to moja rada lepiej to zostaw.

x2, ja w wieku 9 lat miałem podobne pomysły, jednak wtedy nie było internetu wszędzie, tak jak dzisiaj i jak mi się szybko zachciało kombinować, tak jeszcze szybciej się odechciało ;)