Potrzebuje pomocy z odświeżaniem skutera

Witam prosze o pomoc własnie mam zamiar na wiosne wyjechac moim skuterkiem tylko jest mały problem jest już stary a mianowicie jest to skuter adly silver fox 50 z 2006r w papierach mam inaczej ale tak jego potoczna nazwa.Mam zamiar go odnowić mianowicie lakier wymiana tłumika naklejki jedno co niepodoba mi sie w nim o te grube koła które są okropne. Za pare dni wrzuce aktualne fotki, jeśli ktoś go miał lub ma prosze o pomoc w organizacji od czego zacząc i jakie częsci. Pozdrawiam miłośników jazdy ;)

witam wszyzdko zalezy od tego ile masz przeznaczonych na ten cel pieniedzy.Plastiki morzesz zdemontowac i oddac do lakiernika lub kupic farbe i samemu pomalowac . Jezeli rozchodzi sie o naklejki to bardzo ciekawe sa na allegro albo w sklepach bardziej polecam ci z allegro .Z akcesoriami i czesciami niema problemu jezeli niema nawet danej czesci na miejscu w sklepie motoryzacyjnym to zazwyczaj sprzedawca ja zamawia . Jezeli masz problem z kołami to mozesz je wymienic na inne warzny jest tyko ich rozmiar.pamietaj ze czym wiecej rzeczy zrobisz przy swoim skuterze sam tym wieksza jest satysfakcja i frajda.Niedawno kupiłem własnie skuter i przerabiam ten sam schemat z tym ze wszyzdko robie sam . Zaczołem od zmiany z 50 na 80 i regulacji zaworów.Zima jest długa wiec mozna dłubac ...Powodzenia w modyfikacjach.

Dzięki zaniedługo wstawie fotki i mam nadzieje że będziesz jednym z tych co będą mieć jakiś pomysł na skuter. A z kasą to niewiem jakos około 300zł. Za skuter dałem 500zł więc tu też niemoge przesadzić :D

A mechanicznie w jakim jest stanie ? 2T czy 4T ? Bo wiesz, wygląd to małe piwo, może być i porysowany, ważne żeby silnik był w dobrej kondycji

2t silnik niedozdarcia :D ale najbardziej to mi zależy go jakoś odpicować bo aż wstyd nim jeździc jak bedzie pogoda w miare to zrobie fotki.

No to czekamy na fotki! Moją koncepcją zawsze było łączenie podobnych odcieni na tribal'ach typu przez pół skutera metalisty tribal a reszta biała perła. Warto też zainwestować w LED'y jako pozycyjne coś jak w nowym Vapor'ze. Na razie to tylko stylistyka, bo chyba oto ci chodzi :)

Znalazłem jedno na kompie zdjęcie tak on wygląda aktualnie tylko rura gorzej zardzewiała ale bedzie wymieniana więc niebierzcie tego pod uwage :D link http://imageshack.us/photo/my-images/263/08122011236.jpg/

Ja bym proponował pare delikatnych naklejek, fajny tłumiczek i felgi pod kolor skutera. Jeszcze mógł byś pomyśleć nad wariatorem sportowym. A jak ci nie podobają się duże opony to kup od innego skutera jakieś fajne fele i będzie piękny. Trochę polerek mały koszt a efekt ciekawy. Daj znać jak ci idą prace nad skuterem

Jak tylko zrobi sie ciepło biore sie do pracy ;) Musze tylko załatwić stelarz do tyłu bo niemam a tak to mam pare pomysłów. Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić z tylną lampą bo jest ochydna jakieś propozycje ?

ja bym ci zaproponował poszukać kogoś w swojej okolicy kto zna się na tym i ci pomorze bo taka pomoc na odległość to cię daleko nie zaprowadzi i będziesz robił tak jak jemu się podoba

Witam, Ja bym Ci proponował na początek pomalować czarne elementy czyli podłoge, ten plastik co masz przed kolanami, nad tłumikiem i wszystkie te zewnętrzne czarne plastiki na biało. Kanape mógłbyś zanieść do zakładu jakiegoś z materałami i zmienili by Ci obicie.( na białe ) A te niebieskie elementy bym zostawił, tylko bym je porządnie umył, wypolerował, nawoskował, plakiem żeby się świeciły jak psu jajca, jeżeli masz jakieś zadrapania czy czy rysy, to kup pare jakiś podłużnych naklejek najlepiej jakieś związane z motoryzacją czyli mogą być polini, motul czy jakieś tego typu i nakleić na nie. felgi pomalować również na biało. Tłumik to zardewiały na maxa więc wymienić by się przydało. I jeszcze ściągnij tylni błotnik, będzie o wiele lepiej wyglądał. Możesz też zmienić filtr na stożkowy i dać przedłużke amortyzatora. Tylko jak będziesz kupował stożek to bierz z kolankiem jakiś i najlepiej gąbkowy, żeby wstawał i było go widać, będzie się ładnie prezentowało.

Jak będziesz miał jakiś problem, to chętnie doradzę. Pozdrawiam

Twojemu skuterowi przydał by się nowy lakier.I może gdy wymienisz felgi dobrze by było jak byś je przemalował na biało i jak szyszu3 wcześniej wspominał dobrze by było podłogę i inne części odnowić i pomalować na czarno a kolor niebieski zostaw tylko dodaj kilka nowych naklejek i dobrze wypoleruj.

Ps. Gdybyś potrzebował pomocy pisz.

zamiast naklejek możesz poszukać jakiegoś artysty z aerografem i śmignie ci coś oryginalnego ;)

Siema , sory za nieobecność. Dzisiaj kupiłem przedłużke amortyzatora, był mordor z założeniem ale sie udało ;d 7,5cm robi swoje. Teraz mam na celowniku wymiane tłumika być może na sportowy ;p doradzcie jaki bo nie mam pojecia. Po drugie na podłoge bd mieć blache aluminiową. I tu mam pytanie do was co do plastików poniżej, chce ja pomalować na czarno , ale czym? sprejem czy macie jakiś pomysł na to? Acha i czy macie pomysł na jego kolor ? Biały napewno odpada. Myślałem nad mocnym niebieskim, i felgi pomalować na srebrno, i jeszcze jedno pytanie czym pomalować kopułe gdzie znajduje sie kopka. Sory za interpunkcje ale spiesze sie :D Czekam z niecierpliwością!!!

Powie mi ktoś jaki sportowy tłumik kupić do niego? Boje sie że jak kupie jakis z allegro to mi nie podejdzie. Dodam że mam na to około 150zł

Witam, wlasnie kończe mały tuning skutera oczywiscie wizualnie. Tu mam fotke http://imageshack.us/photo/my-images/824/imag0089r.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/502/imag0090is.jpg/ co zrobiłem. Dodatkowo planuje wykleić srodek carbonem a podłoge zrobić z aluminium i podświetlić licznik.

Koszt jaki mnie do tej pory wyniósł to 230zl
Tłumik 150zł
Lakier 80zł sam malowałem czarny mat + dolne częsci red.

super!!!! za tak mało kasy tyle efektów !
Srodek karbonem? bedzie wygładac ciekawie, ciekawiej by wygładał przód
Padłoga aluminium? najlepsze bedzie cos takiego: https://www.scooterland.com.pl/images/ROMET/RS.jpg
Podswietlenia wszystko ładnie dokończa.
Jak to wszystko zrobisz to koniecznie zrób sesje taka duza i przeslij, z checią zobaczymy.

Niestety ale musze aluminium położyc na całej podłodze ;( mam fajna płyte aluminiowa. Chodzi mi o ten kolor środka taki wyblakły. Wiec przód środka będzie carbon a podłoga aluminium.. A i jeszcze jedno jak są te dziury z przodu to tam będe dawał ledy ale to jak załatwie stacyjke bo póki co jeżdze bez :D