Postawiłem jednak na Romet RR 50.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Postawiłem jednak na Romet RR 50.

Ten temat zawiera 28 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe H2O H2O 3 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 29 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Carbonated
    Carbonated
    Użytkownik

Witam miałem do wyboru Zippa pro 50 lub Romet RR 50 bo długim zastanowieniu padło na Rometa, pisałem już na forach dużo tematów na forach o tuningi i na tym się kończyło, lecz teraz Romet stoi już w garażu i czeka na:

Silnik 125 – Prośba do was podajcie źródła skąd mogę zamówić 125 koniecznie markową podaję bez ceny bo jestem nie rozeznany tak więc chodzi mi o cenę minimalną markowego zestawu 125, pośrodku, i jak najlepszą jakościowo.
    Łańcuch – to samo
    Tłumik – to samo źródło, minimalna cena, średnia + najlepsza jakość
    Sprzęgło nie wiem czy jest sens wymieniać, jak myślicie ?
    Jestem mega uczulony co do tego tematu bo chce zrobić tego moto na glanc i jeździć nim do końca jego dni.

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Czemu od razu nie kupiłeś coś w pojemności 125ccm? Było by zdecydowanie taniej niż takie kombinacje.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe serafinq
    serafinq
    Użytkownik

Silnika 125ccm markowego (nie china) dedykowanego pod tą ramę niedostaniesz, chyba że zagranicą… Jedyna opcja to włożenie silnika z np. cbr, tzr, nsr

z chińskich silników to: http://allegro.pl/silnik-125-gb-romet-los-zipp-barton-rozrusznik-el-i3559149968.html

Romet 767 (2007r) Przebieg- 20605km cylinder 72ccm (spoczywaj w spokoju)
    Zipp pro 50 (2012r) Przebieg- 12370km cylinder 125ccm Loncin

Serwis Skuterów, motorowerów i quadów!
    „Naprawmoplik.pl” działamy w mikołowie okolice katowic
    Dla użytkowników skuterowo.com specjalne ceny!

Carbonated
    Użytkownik

benekpe napisał:

Czemu od razu nie kupiłeś coś w pojemności 125ccm? Było by zdecydowanie taniej niż takie kombinacje.

Ponieważ nie chce robić prawa jazdy Kat. A1 czy A2 czy A bo wiem że w niedalekiej przyszłości będę jeździć autem i jestem w trakcie robienia prawka na kat. B a ten Romet ma być moją zabaweczką którą chce dopieścić jak najlepiej że tak powiem 🙂

Carbonated
    Użytkownik

serafinq napisał:

Silnika 125ccm markowego (nie china) dedykowanego pod tą ramę niedostaniesz, chyba że zagranicą… Jedyna opcja to włożenie silnika z np. cbr, tzr, nsr
    z chińskich silników to: http://allegro.pl/silnik-125-gb-romet-los-zipp-barton-rozrusznik-el-i3559149968.html

Przecież wyszedł romet rr 125 mają te same ramy co 50,tka (?).

Yamaha wypuściła TZR z 4t ? chodzi mi tylko o czterosuwowy silnik o poj. 125cm3.

Ten chiński z Allegro wydaję się być bardzo przyjemny ale odbiję się na tym jakościowo pewnie 100% ale kalkulując jesli chinski zestaw kosztuje 1 tyś. to pewnie markowy 2x więcej aż tyle to troche przeginka jak na mój budżet rozmyślałem też nad jakimś arisalem 80tka to już by było beż zmiany silnika sam cylek powiedzmy koszt 700zł jakiś lepszy.

Zmieniał tutaj ktoś z forum 50/125 ? chętnie wgłębię się w temat.

Zdjęcie profilowe belebele
    belebele
    Użytkownik

Popatrz za silnikami marki stomp, ew loncin czy lifan 🙂

Zdjęcie profilowe sylwek62
    sylwek62
    Użytkownik

Prawdopodobnie mają tą samą ramę. Nie TZR jest 2t.

Romet RR 50—>Yamaha YZF R125
    Honda CBR 125R
    Carbonated
    Użytkownik

belebele napisał:

Popatrz za silnikami marki stomp, ew loncin czy lifan 🙂

Po czym się sprawdza czy te gotowe zestawy wejdą w ramę, spasowanie itp przecież Ci producenci mogą nie widzieć że taki romet istnieje, wtedy po numerze ramy ? nie mam pojęcia 😀

Carbonated
    Użytkownik

Lifan nie prezentuję się zbyt dobrze te chińskie kwadraty na stronie do mnie nie przemawiają, a jak byście od serca mielibyście polecić taki silnik 125tke do rometa żeby wszedł w cenie 700-1200zl ?

Carbonated
    Użytkownik

#Bump

Zdjęcie profilowe martin1996a
    martin1996a
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe mkkociamber
    mkkociamber
    Użytkownik

tylko powodzenia na tak cienkich „oponkach” z takim silnikiem.. przecież ty chodzi o twoje życie?

Carbonated
    Użytkownik

mkkociamber napisał:

tylko powodzenia na tak cienkich „oponkach” z takim silnikiem.. przecież ty chodzi o twoje życie?

To nie ma być skuter śnieżny ani nic podobnego, cienkie opony to niskie opory toczenia = więcej mocy na suchej nawierzchni jaki to problem ?

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

No i koniecznie jakieś dodatkowe wstawki w tą cieniutką ramę, bo te ramy w rometach już pękają z silniczkami 50ccm a co dopiero 125ccm 🙂 Kawałki szyny tramwajowej chyba wystarczą 🙂

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Carbonated napisał:

mkkociamber napisał:

To nie ma być skuter śnieżny ani nic podobnego, cienkie opony to niskie opory toczenia = więcej mocy na suchej nawierzchni jaki to problem ?

Słabsza przyczepność to dość duży problem 😉

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 29 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: