Porysowane plastiki

Siema, Mam taki problem z wyglądem wizualnym mojego skutera, mianowicie chodzi mi o strasznie porysowane plastiki obudowy licznika, i plastiki koło kierownicy...Czy jest jakiś na to sposób? Czy lepiej to zamalować?

jak to chińczyk to plastiki tanie :p

Cześci są tanie. Ja po czołowym zderzeniu z samochodem przy prędkości 40kmh mam do wymiany 2 plastki i widełki. Kosz ok. 200zł. Jak uważasz. Malować możesz jak chesz. na to samo wychodzi

No właśnie nie mam chińczyka, tylko Piaggio Zip 4T 2006r, a części do skuteró "Piaggio" do tanich nie należą ... :-/

polarkieuj, na jakąś perłe, czarna czy biała ;) + do tego walnij maly tunning optyczny ;)

LukowskiChlo... napisał:

polarkieuj, na jakąś perłe, czarna czy biała ;) + do tego walnij maly tunning optyczny ;)

A malując np. na biało, rys już nie będzie widać? :)

Jeżeli chcesz mieć to dobrze zrobione to dam ci rade.

Kup Papier scierny. Zetrzyj aby lakier sie nie swiecil.
Rozetrzyj rysy na gladko.
Jezeli sie nie bedzie dalo dokladnie zeszlifowac zaszpachluj
Szlifuj szachle dopoki nie bedzie gladka
Zapodkladuj
Zetrzyj lekko podklad aby było równe.
Pomaluj.

Sorki za orto. Pisane z telefonu

Tak jak kolega wyżej napisał.
Jak masz rysy głębokie musisz zaszpachlować i zeszlifować. Ostatnia faza papierem 2000 na mokro. Powierzchnia musi być idealnie gładka. Potem podkład i właściwy lakier. Jak perła, to jeszcze bezbarwny na wierzch.
A jak chcesz byle jak to po prostu walnij lakier. Rysy będą, ale w innym kolorze :)

Dokładnie to chodzi mi o te plastiki "na kierownicy". Tu, przykładowe zdjęcie z neta, tyle że akurat w moim skuterze, kolor jest szary- gdzie na tym zdjęciu jest obudowa czarna, i to właśnie tam są rysy...

http://gilamotor.com/wp-content/uploads/2010/06/Zip-100-3.JPG