Poruszanie się niemieckim skuterem w Polsce

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy mogę poruszać się na terenie Polski skuterem zarejestrowanym w Niemczech na podstawie dokumentów:
- Ubezpieczenie
- Betriebserlaubnis (Karta dopuszczenia do ruchu).

Wiem, że w Niemczech do września 2004 roku rejestracja skuterów nie była wymogiem. Wystarczyło tylko mieć ww. dokumenty. Jak to jest w Polsce?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Jeżeli planujesz tym pojazdem poruszać się po Polskich drogach na stałe to musisz zarejestrować go w Polskim urzędzie,zapłacić.Dostaniesz Polski dowód rejestracyjny i tablice przynależne do miejsca twojego zamieszkania,oraz wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC.Chyba że wracasz do Niemiec z skuterem i tylko tymczasowo tu przebywasz,według przepisów na nieprzerejestrowanym skuterze z Niemiecką rejestracją możesz po Polskich drogach śmigać Maksymalnie 30 dni.

Najszybciej się dowiesz jak zadzwonisz do wydziału komunikacji oni Ci tam wszystko wyjaśnią.

Jeśli jest zameldowany w Niemczech może jeździć cały czas legalnie z tego co mi wiadomo (tak jest w przypadku aut).

degename napisał:

Jeśli jest zameldowany w Niemczech może jeździć cały czas legalnie z tego co mi wiadomo (tak jest w przypadku aut).

Ja wiem ze na polskich blachach w niemczech majac 2 meldunki mozesz jezdzic max 12miesiecy

Dokładnie ponieważ u nas jeśli przebywasz ponad 180 za granicą powinieneś zameldować się tam na stałe jeśli masz meldunek czasowy.

As soon as you find out you call the DMV they will explain you everything there.