Poradnik napraw jednosladu

Siema,
Mam pytanie, czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć jakieś filmiki instruktażowe, czy to w pdf lub coś w tym stylu żeby zacząć zabawę w mechanika na własne potrzeby? Mówię o jednośladach i chodzi mi głównie o opisy budowy silnika i całych motocykli i skuterów od zera oraz reszte potrzebnych informacji. Mam teraz trochę czasu i chciałbym tak dla siebie trochę to postudiować. Moja chwilowa wiedza konczy się niestety na tym, co pamięć wychwyciła z programów w stylu tvn turbo :stuck_out_tongue:

Wpisz na allegro, naprawa skuterów. Będziesz miał mnóstwo ofert z serwisówkami o naprawach jednośladów. Książki kosztują około 60-70 zł.

filmów na YT o demontażu, montażu konkretnych rzeczy masz mase.
O skuterach są książki np: https://www.ceneo.pl/36518180

reszta to fora i powoli nabywane doświadczenie bo książki nie zawierają informacji jak się zachowują linki, jak współpracują ze sobą materiały jaki łożyska gdzie stosować albo która guma może współpracować z olejem a która nie…itd który zamiennik jest coś wart i warto isc w zamiennik a kiedy tylko oryginały (czasem to uroki konkretnego modelu są)

Tak, zdaje sobie z tego sprawe że lepiej jest coś umieć zrobić w praktyce niż znać tylko nazwy i domyslac się jakie są sposoby. Aktualnie posiadam skuter i dostałem rometa zxt125 w stanie nienajlepszym i stwierdzilem, ze posłuży mi do zabawy i nauki ,mechaniki’’ przed zakupem moto w następnym sezonie bo planuje zrobić A lub A2 :slight_smile:
Myślę, że którąś z takich książek zakupie bo może to być fajna lektura na deszczowe dni w wakacje

możesz zassać jako pdf

Już na chomiku znalazłem i odnośnie motorów, skuterów ale nie chciałem tego tak oficjalnie ogłaszać - więc napisałem, że zakupię :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jakie naprawy dokładnie chcesz wykonać, jeśli są to drobne usterki to wiele krótkich instruktażowych filmików znajdziesz na youtube, gorzej jeżeli całościowa odbudowa, wtedy potrzebna będzie pomoc kogoś doświadczonego.

Nie chce zakładać nowego tematu wiec zrobię offtop tutaj :slight_smile: Jak zmierzyć napięcie zasilania żarówki h1 z masa w oprawce lampy? Masa do - aku i + do wtyczki lampy?

do oprawki i kabelka, chyba że ma mase z obudowy… no to łap do tej obudowy. Obudowa też może się jakoś super nie stykać z resztą nadwozia wiec trzeba oba styki łapac jak najbliżej zarówki

a czy coś podobnego jest np do Virago 535?

google pomaga
https://www.google.pl/search?q=virago+535+service+manual+download&oq=Virago+535+service&aqs=chrome.2.69i57j0l5.5470j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

W dzisiejszych czasach chyba wszystko da się znaleźć w internecie. Na wielu forach są serwisówki, które można pobrać w pliku *.pdf. Wystarczy wpisać w google. Poza tym tak jak polecają koledzy na YTube masz masę manuali.