Poradnik napraw jednosladu

Dodaj nowy temat na forum

! Forum OFFtopic Poradnik napraw jednosladu

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe motocyklista75 motocyklista75 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Markiz95
    Markiz95
    Użytkownik

Siema,
    Mam pytanie, czy wie ktoś gdzie mogę znaleźć jakieś filmiki instruktażowe, czy to w pdf lub coś w tym stylu żeby zacząć zabawę w mechanika na własne potrzeby? Mówię o jednośladach i chodzi mi głównie o opisy budowy silnika i całych motocykli i skuterów od zera oraz reszte potrzebnych informacji. Mam teraz trochę czasu i chciałbym tak dla siebie trochę to postudiować. Moja chwilowa wiedza konczy się niestety na tym, co pamięć wychwyciła z programów w stylu tvn turbo 😛

Zdjęcie profilowe Michalk001
    Michalk001
    Użytkownik

Wpisz na allegro, naprawa skuterów. Będziesz miał mnóstwo ofert z serwisówkami o naprawach jednośladów. Książki kosztują około 60-70 zł.

Zipp Salmo: przebieg 54535km: sezon 2010 – 3321km, sezon 2011 – 6870km, sezon 2012 – 7467km, sezon 2013 – 8130km, sezon-2014 – 8840km, sezon 2015 – 6887km, sezon-2016 – 7081km. sezon 2017 – 3855km. sezon 2018 – 2084km.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

filmów na YT o demontażu, montażu konkretnych rzeczy masz mase.
    O skuterach są książki np: https://www.ceneo.pl/36518180

reszta to fora i powoli nabywane doświadczenie bo książki nie zawierają informacji jak się zachowują linki, jak współpracują ze sobą materiały jaki łożyska gdzie stosować albo która guma może współpracować z olejem a która nie..itd który zamiennik jest coś wart i warto isc w zamiennik a kiedy tylko oryginały (czasem to uroki konkretnego modelu są)

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Markiz95
    Użytkownik

Tak, zdaje sobie z tego sprawe że lepiej jest coś umieć zrobić w praktyce niż znać tylko nazwy i domyslac się jakie są sposoby. Aktualnie posiadam skuter i dostałem rometa zxt125 w stanie nienajlepszym i stwierdzilem, ze posłuży mi do zabawy i nauki ,,mechaniki” przed zakupem moto w następnym sezonie bo planuje zrobić A lub A2 🙂
    Myślę, że którąś z takich książek zakupie bo może to być fajna lektura na deszczowe dni w wakacje

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

możesz zassać jako pdf

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Markiz95
    Użytkownik

Już na chomiku znalazłem i odnośnie motorów, skuterów ale nie chciałem tego tak oficjalnie ogłaszać – więc napisałem, że zakupię 😀 😀 😀 😀

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jakie naprawy dokładnie chcesz wykonać, jeśli są to drobne usterki to wiele krótkich instruktażowych filmików znajdziesz na youtube, gorzej jeżeli całościowa odbudowa, wtedy potrzebna będzie pomoc kogoś doświadczonego.

Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Nie chce zakładać nowego tematu wiec zrobię offtop tutaj 🙂 Jak zmierzyć napięcie zasilania żarówki h1 z masa w oprawce lampy? Masa do – aku i + do wtyczki lampy?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

do oprawki i kabelka, chyba że ma mase z obudowy.. no to łap do tej obudowy. Obudowa też może się jakoś super nie stykać z resztą nadwozia wiec trzeba oba styki łapac jak najbliżej zarówki

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

a czy coś podobnego jest np do Virago 535?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie