Pompa oleju

Witam, byłem u mechanika ostatnio i wyjął mi te plastikowe koło, które napędza pompkę oleju. I tutaj mam pytanie bo teraz na spokojnie robię sobie mieszankę do baku, ale ostatnio zauważyłem, że po przejechaniu z 20 km on wolniej chodzi nie ma takiego buta jak przed rozp. podróży. Czy to może być związane z tłokiem ? (motor nie zgasł, ale był wolniejszy) Robię mieszankę 1;50 bo skuter jest już dotarty (albo mi się tak wydaje bo przejechałem nim 600 km tak 30km/h i co 12km robiłem krótkie przerwy (5min, żeby odpoczął) i dalej jechałem te km)). Czytałem tez, że może powietrze dostawać się przez pompkę (ale ona nie pracuje) i czy mam może dolać jednak tego oleju do zbiorniczka ? I sprawdzić czy ubywa go ?. No i kolejna sprawa to czy to prawidłowe, że na zimno skuter kopci ? A jak się rozgrzeje to już mniej albo wgle ? Czuć tylko benzyne.

Skuter był docierany ponieważ zostały wymienione w nim pierscienie.

Przepraszam za chaos w pytaniu.

hmmm, powiem tak, ja uzywalem tez 50tki, w 2t, przy 1.50 kopcil mi na zimnym silniku i to naprawde duzo :D, ale jak sie rozgrzał bylo spoko, kopcil ale na poziomie dopuszczalnym :D jesli masz chlodzieje ciecza to nie rob przerw silnik chlodzonym pwietrzem temp ktora mu odpowiada to 120-140stopni w ktorej pracuje doskonale. Jesli ciecz to 95-120cm, postoje to nie jest dobry pomysl zalezy jak zrobiles moto czy na ciezkie arunki czy na spokojna jazde. olej po dotarciu to 1:50 ja lalem 1:75 cieklo mi z wydechu, ale mialem 100% pewnosci ze sie nie zatrze. jak sie skuter rozgrzeje to czuć beznzyne + olej, jeśli nie wiesz co to za zapach to poronaj z samochodem:D zapach spalic z samochodu to cos fajntastycznego :D