Wstawiłem 70 ccm i jest jeszcze gorzej – Benzer Barnet GP 2T.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Wstawiłem 70 ccm i jest jeszcze gorzej – Benzer Barnet GP 2T.

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe snajper061 snajper061 3 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 20 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

damixon33
    Użytkownik

Wstałem 70ccm i jest gorzej niż na 50ccm co zrobić? ? Nie robiłem nic oprócz cylka glowicy i świecy

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

rozwiń może bardziej pojęcie JEST GORZEJ. I może co to jest za cylinder
    A tak na szybkiego po zmianie pojemności to koniecznie trzeba wyregulować (albo nawet wymienić) gaźnik – bez tego nic – a dość często i napęd (rolki, spręzyny).

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe serafinq
    serafinq
    Użytkownik

Może rozrząd o ząbek lub dwa jest przesunięty?

Romet 767 (2007r) Przebieg- 20605km cylinder 72ccm (spoczywaj w spokoju)
    Zipp pro 50 (2012r) Przebieg- 12370km cylinder 125ccm Loncin

Serwis Skuterów, motorowerów i quadów!
    „Naprawmoplik.pl” działamy w mikołowie okolice katowic
    Dla użytkowników skuterowo.com specjalne ceny!

Zdjęcie profilowe Kristop
    Kristop
    Użytkownik

Jak nic więcej nie zrobiłeś to nie jesteś mechanik i tyle:D

damixon33
    Użytkownik

Dzięki za pomoc Kristop
    gorzej tzn na 50ccm leciał 70km/h a na 70ccm leci 65 ale znam już przyczyne i rozwiązanie. Silnik dostaje za mało paliwa, proste czyż nie? Zamierzam kupić tecnigas next r i zmienić dysze jeśli nie pomoże wstawię gaznik 17,5. Coś jeszcze mi poradzicie?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

coś jeszcze poradzimy jak te poprawki nie pomogą.
    poza tym nie nastawiaj sie tak na wzrost licznikowego Vmax bo może dla barneta (nie znam go i możliwości przełożeń wiec gdybam) i jego przełożeń to co osiągasz to jest maximum (wyżej pasek nie wejdzie a już i tak wchodzi na maxa). Wiec być może jedyne co wygrasz to to że szybciej ten vmax osiągniesz
    .
    serafinq
    Rozrząd w tanim skuterku 2T ? Jesteś pewien tej porady?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe dawid102
    dawid102
    Użytkownik

A wgl dotarłeś ten cylinder czy od razu jak założyłeś kita ile fabryka dała XD ??

damixon33
    Użytkownik

jeszcze nie dotarty ale nie ma znaczenia.
    wiem że dostaje za mało paliwa jutro sie dowiem jaki mam gaźnik bo podobno w benzerach jest już 17.5 ale malutka dysza przystosowana do seryjnej 50ccm
    tłumika nie kupuje bo podobno zamuli mi silnik.
    za to zamierzam kupić wario multivar i pasek 4mm większy

Zdjęcie profilowe B4rtek
    B4rtek
    Użytkownik

damixon33 napisał:

jeszcze nie dotarty ale nie ma znaczenia.

Jak to nie ma znaczenia – niedotarty to slabsza kompresja.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wymieniłeś gar a nie odetkałeś wydechu- i nie zamierasz. Pałujesz niedotarty cylinder o dużych oporach wewnętrznych, niższej tolerancji temperaturowej, gaźnik masz taki raczej przypadkowy…
    osiągi w żeliwiaku to możesz zaczać mierzyć po pierwszych 300-500km DELIKATNIE.

benzer seryjna 50 i seryjnie 17,5mm gaźnik?? Bardziej 12mm by mnie nie zdziwiło.Tam jest chyba 1PE40QMB albo coś z tej rodziny wiec to co seryjnie u mnie czy Kisia.

damixon33
    Użytkownik

Podobno wydech z dyfuzorem zmuli silnik
    jeden mechanik mi powiedział że do benzerów wstawiają 17,5 ale malutką dysze
    Kto ci powiedział że „pałuje” niedotarty cylinder
    a cylki jak sie dociera to czasem trzeba mocniej chwycić manetke

Zdjęcie profilowe snajper061
    snajper061
    Użytkownik

zanim założyłeś garnuszek 70 to trzeba było zrobić podstawy jak; zdjęcie blokad,wymiana modułu,wymiana komina na sportowy,i układu przeniesienia napędu na sport sam mam rometa 777 4t 50cm po zrobieniu wyżej wymienionych rzeczy v-max 80 bez wymiany gara na wiekszy a częsci ala sport china allegro.a co do dyfuzora to zamuli jak jest źle dobrany [za duża komora rozprężna]

damixon33
    Użytkownik

Wykręciłem gaźnik i mam seryjnie 17,5 z dyszą 68, którą zamierzam zmienić na 82-86 (czy jak to tam jest)
    Blokady i moduł zrobilem w zeszlym roku a wydech sie dobiera pod cylinder i jakbym najpierw kupił tłumik a potem cylinder to bym musiał zmienić tłumik na taki do 70ccm
    a układ napędowy jeszcze zdążę zmienić

Zdjęcie profilowe snajper061
    snajper061
    Użytkownik

wydech w 95% skuterków ma blokowany przelot to jak z 50cm ma ciężko wydmuchnąć spaliny to przy 70cm jest ich jeszcze więcej nie.

damixon33
    Użytkownik

To podpowiedz jaki wydech wybrać. (Chyba na tecnigas next r bdzie mulił)

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 20 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: