POMOCY skuter Kingway guliwer 80cm Zepsul mi sie !

Hejka .:) pomocy dzis jechalem skuterem podjechalem pod gorke za 100m skuter jechal mi bardzo wolno (30km h ) < skuter kingway guliwer 80 > jechal i nagle cos jak komar zabzyczal i zgasl. i prubowalem go odpalic z kopniaka no ale on byl jakos dziwnie zablokowany wiec kopnolem mocniej i skrzypial strasznie i tak wolno sie podnosil . Co sie stalo ?. a jesli chodzi ze stacyjki tez nie odpale bo pare dni wczesniej jezdzilem po dolach i wszedzie mylem skuter woda. i nie wiem czy to od tych dolow nie odpala ze stacyjki czy od wody. No ale co zrobic z tym kopniakiem? mozliwe ze sie zatar czy cos?> a i na skuterze jechalem z kumplem okolo 130kg wagi razem .

pomocy!!!!;/.

Skoro nie możesz kopnąć to istnieje prawdopodobieństwo zatarcia silnika, Lecz znawcą nie jestem. Jest to tylko moje przypuszczenie.

odkrec ta pokrywe przekladni i obadaj co w trawie piszczy

kurde;/ ale jak zatrze sie silnik to co wtedy trzeba wymienic?, i ile okolo to wyniesie . ?

Jak zatrzesz silnik to chodzi o cylinder z tlokiem, mysle ze mogly ci sie pierscienie zapiec lub caly tloczek, bo jak by tylko spuchl to po parunastu minutach by ci odpalil. Koszt wymiany od 60 zl made in china oczywiscie.

Ej Odpalil mi dzis ale kopalem z 15minut. Ale zaraz nalalem oleju tego do slinika . I chcialem sie przejechac. kazdy mowi ze normalnie chodzi no ale ja jak jezdze caly czas skuterem swoim to znam glos swojego skutera. A teraz troche bardziej tak bzyczy jak komarek . a jakby sie zatar to by juz nie odpalil nie ?

tak by nie dzialal

Gowno prawda, jezdził by i na zatartym tylko by olej brał najprawdopodobniej no i był by słabszy bo kompresja mniejsza... Ja tak jezdziłem przez pewien czas na 50ccm zatartej tylko pierscienie wymieniłem.