pomocy! mam skuter 50QT-16A i nie chce zapalic :(

Kopiłam skuter, jeździłam przez 2 dni, akumulator był slaby i wymieniłam go i po wymianie w ogóle nie chce zapalić. sprawdziłam iskrę, i jest. co mam zrobić? jaka może być przyczyna tego?

Ale rozrusznik kręci i nie zaskakuje czy w ogóle nie kręci

rozrusznik kreci tylko nie zaskakuje :/

A akumulator włożony wg oznaczeń? Czarny do minusa a czerwony do plusa?

tak, tak włożony jest ale nadal nie odpala.

A zalany kwasem? Pewnie tak.

rozrusznik kreci, tylko silnik nie chce zapalac :(

Warto zobaczyć czy paliwo dochodzi do gaźnika.

a jak to mam sprawdzic?

z kopki pali?
spróbuj na wyłączonym zapłonie kilka razy kopką machnąć a potem włącz zapłon i zobacz czy odpali (z kopki lub rozrusznika)

karokarolina skąd jesteś?

Proponowałbym odczepić węźyk paliwowy od gaźnika i wężyk podciśnieniowy od króćca. Wciągasz powietrze przez wężyk podciśnieniowy. Wtedy powinno polecieć paliwo z drugiego wężyka.

Jeśli nie poleci to uszkodzony jest kranik podciśnieniowy. Jak paliwo leci to zatkany gaźnik.

pochodzę z Sandomierza jeżeli wiesz gdzie to jest :)

Dzięki wielkie za wpisy spróbuję jutro tego a jak nie zadziała to wezmę go do mechanika ;/

jak mogłbym nie wiedzieć, akurat mapami się interesuje, do tego przejeżdzałem przez Sandomierz w sierpniu, oczywiście skuterem. ;)

może być wiele przyczyn:1. sprawdź czy skuter dostaje paliwo kup szczykawkę nabierz do niej paliwa odkręć świece wszczyknij paliwo do głowicy (do tej dziurki od świecy )zakręć i sprubuj odpalić. 2. Dali ci zły akumulator więć sprubuj go zapalić z kopki.3.Masz źle wyregulowany gaźnik dostaje za mało powietrza bąź za dużo. 4. mogą bydź źle wyregulowane zawory. Najlepiej jeśli byś go sprubował odpalić z wiertarki jeżeli odpalisz go z wiertarki to będzie oznaczało że na 81% jest to bendix, a jeżeli jest to bendix to skuter nie kręci zbyt długo. Odpisz jak jest.

kosmyk11 napisał:

Najlepiej jeśli byś go sprubował odpalić z wiertarki jeżeli odpalisz go z wiertarki to będzie oznaczało że na 81% jest to bendix, a jeżeli jest to bendix to skuter nie kręci zbyt długo. Odpisz jak jest.

Jakby padł bendix to nie odpalał by tylko z rozrusznika elektrycznego.

teraz to ja już sama nie wiem co z nim jest, pogrzebie jutro i dam znać :) dziękuję wszystkim za podpowiedzi

a jednak to była przepustnica paliwa się zaciela, już zrobiłam :) dziękuję wszystkim za posty :)

a teraz na serio o tuz kupilem i wymienilem modul oczywiscie jak sie okazalo niepotrzebnie(nadal nie mam iskry na swiecy) powiem tak z zaplonu (przynajmniej mam tak w quest 50 4t)z zaplonu wychodza 4_ry kabelki dwa z nich sa podlaczone osobno (dla osobnych kabli napisalem wsuwki_a) czerwony z czarnym paskiem wsuwka drugi niebieski bialy pasek wsuwka i te co najbardziej mnie interesuja to żułty a drugi biały obydwa są w kostce i umnie przez te dwa kabelki przechodzi prąD PLUSOWY czy tak ma byc prosze o pilna pomoc a tak ogulnie to niemam iskry w quescie nigdzie niedochodzi prad jedynie akumulator dziala moje gg 34851395


Czujni stopki bocznej odłącz mi nawalił w środku trasy. Zresztą ten czujnik się psuje bardzo często w chińskich skuterach. Jego brak jest niezauważalny sam tak jezdze. Odłącz go i powinno pomóc mi pomogło.