Pomocy ! Jaki skuter / motorower wybrać ?

Witam, poszukuję skutera lub motorowera do 4500 zł . Pojazd głownie będzie używany na co dzień (dojazd do szkoły i z powrotem, czasami jakiś wypad z kumplami na jakąś przejażdżkę, lansik itp ;p ) Zależy mi głównie na bezawaryjności i żeby miał ciąg :]. Dobrze byłoby jakby "motor" był nowy lub używany ale w bardzo dobrym stanie. Wiem że za te pieniądze będzie ciężko coś markowego znaleźć.

Moje "parametry" to:
Wiek: 17 lat
Wzrost: 181 cm
Waga: 80 kg

Dodam jeszcze że kompletnie się nie znam na tych sprawach, będzie to mój pierwszy motor i nie chciałbym się na stracie zrazić do tych pojazdów.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Hmmm ;)
Jeśli chodzi o nówki, to w tej cenie coś z Tajwanu. Moje propozycje:
Kymco Agility 4T
Kymco Agility 2T
Kymco Vitality 2T
Tu masz "katalog" tej marki: http://kymco.pl/?page_id=4
Nie patrz zbytnio na ceny, bo niektóre z tych modeli można trafić dużo taniej, np. rocznik 2010, 2011. Moto jest wtedy nowe, a cena znacznie niższa.

Możesz oczywiście też poszukać jakiegoś używanego, markowego skuterka, tylko wtedy masz ryzyko, że zakup nie do końca będzie udany. Jeśli tak byś chciał to poszukaj ofert ze swojego regionu, pojeździj, pooglądaj. Ewentualnie napisz nam teren (województwo, albo miejscowość - zależy od twoich możliwości, żeby pojechać na oględziny) i my postaramy się poszukać coś dla ciebie na allegro.

A co myślicie o firmie Zipp, jest pełno tego na naszym rynku, ale czy opłaca się w to inwestować ?

Zipp to jedna z lepszych marek w PL ale w segmencie skuterów chińskich.
Dysponując kwotą 4500 lepiej kupić Kymco lub SYM. Są to skutery tajwańskie o wiele lepiej wykonane i znacznie mniej awaryjne.
Jeżeli chcesz skuter do "lansu" to pomyśl (o ile taki by Ci się podobał) o Sym Fiddle 2. Nie ma bata żeby się nie podobał dziewczynom :)

Byłem dzisiaj w salonie (był to salon Zipp-a) i strasznie spodobały mi się te modele:

Pro 50
QUANTUM RS
Simpli

Najbardziej spodobał mi się Pro 50, co o nim myślicie ? Będzie dobry jako pierwszy motor ? Sprawdzi się w codziennym użytku (około 10km do szkoły i z powrotem) ?

EDIT:
Przeglądając allegro wpadłem na motory firmy Romet i tutaj nachodzi mnie dylemat
Czy Romet będzie lepszy od Zippa ?

nooooooooooooo

romet lepszy bo ma silnik miranelli podróbę ale części pasują tylko ten silnik ma np.717 2t radical,767 2t,i jeszcze jakieś

Zobacz kolego jeszcze biegówki tj. Junak 901, Junak 901 RS, Junak 901 Sport, Barton Fighter, Barton Sprint, Zipp pro 50, Zipp Xrace, GB motors street.

No to jak kupować Rometa 717 ?

Za taką kwotę? Ja bym podziękował. A 4500 możesz znaleźć firmówkę w stanie idealnym, a nie jakiegoś tandetnego chińczyka z polskim logiem. Kiedyś Romet to był ROMET a teraz to zwykly producent maszyn bazujących na chińskich podzespołach. Ja na twoim miejscu celowałbym w jakąś używaną biegówkę od Aprili, Yamahy, Derbi, Rieju, lub jeśli masz parcie na nówki Kymco Agility 4t - to jest skuter z Tajwanu a nie z Chin. Wielu użytkowników forum poleci ci właśnie markę Kymco, ze względu na bezawaryjność. Osiągami zapewne nie będzie wiele odstawał od Rometa, chociaż zapewne wziąłbyś takiego na pierwszej lepszej prostej. Ja jestem raczej osobą która poleci ci coś co ma biegi bo możesz się troszkę pobawić, a jeśli cię to wciągnie rozwijać pasję i mieć znacznie łatwiejszą przesiadkę na większą machinę.

Tak więc podsumowując: Za taką cenę nie bierz Rometa bo to nie najlepszy wybór. Jeśli nie przerażaja cię 6 biegów i dźwięk kosiarki ale zależy ci na sporym jak na 50 ccm v-max (ok. 100 km/h) to weź coś z markowych manuali, jeśli ponad wszystko cenisz komfort i latwość prowadzenia oraz ekonomię to dobre dla ciebie będzie Kymco.

Tyle jeśli chodzi o wywody na temat kupna motorków na dziś :). Czuje się spełniony tym że mogłem w jakiś sposób pomóc. Dobranoc.

Zdecydowanie popieram kolegę TheMiqlaq. Bierz coś z silnikiem AM6 ;)