Pomoc w wyborze motoru

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #654521
    Pencammm
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Hej.
    Na następny sezon planuję kupić motocykl do dojazdów do pracy po dość zakorkowanym mieście. Oczywiście 125. Spalanie musi być na dość niskim poziomie, jeżdżę raczej spokojnie.
    Budżet do ok 8000 zł. Oczywiście motor musi być nówka z salonu.

    Modele na jakie zwróciłem uwagę/podobają mi się to:

    Barton Classic
    Barton Travel
    Balelli BN125

    Może macie coś innego? Chętnie bym usłyszał wasze zdanie.

    #654523
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    chyba Benelli 125 a nie Balelli. No i chyba w tą strone bym poszedł.

    #654529
    No to LU
    Uczestnik
    • 0
    • 432Postów:

    A ja tylko powiem, że jak miasto będzie naprawdę zakorkowane, to wkrótce szlag cię trafi od ciągłej zmiany biegów, bo 125 ma jednak słaby silniczek i żeby toto jakoś turlało się między autami. Ciągłe machanie ręką i nóżką (sprzęgło-bieg-sprzęgło-bieg…). To nie będzie tak, jak w mocniejszych motocyklach, że wbijesz 2 i przejedziesz cały korek. Ciągłe zmiany 1-2-1-2-3-2-3-2-1… Koszmar. No i jeszcze jedna sprawa, którą można częściowo rozwiązać kufrem – miejsce na wrzucenie gratów (kask, rękawice, blokada, dodatkowe ciuchy na deszcz etc.).
    Polecam skuter.
    Wiem… ale nadal do miasta polecam skuter, chyba, że chcesz tym jeździć po leśnych ścieżkach.
    Taka opinia własna.

    #654537
    Pencammm
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Skuter obecnie posiadam. Co prawda 50 cm, ale jest
    Chce kupić motocykl żeby się uczyć jeździć bo w przyszłości pewnie wleci prawko i jakiś potężniejszy motocykl 😉

    #654538
    No to LU
    Uczestnik
    • 0
    • 432Postów:

    A to inna sytuacja. Sam przesiadłem się ze skutera 125 na motocykl 125 (w celu poznać, obwąchać, oswoić, zaprzyjaźnić), co zaowocowało kat. A, ale i tak finalnie nastąpił powrót do skutera (tylko odrobinę większego – 300 ccm), no bo miasto, korki… wygodniej. Za duży skuter robi się moim zdaniem tak samo nieporęczny w mieście jak duży motocykl. Jak ma służyć tylko na dojazdy w korkach, trzeba się ograniczać w “rozmachu” 🙂

    #654563
    Pencammm
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Dokładnie. Dlatego chcę jakiś nieduży motorek do przeciskania się między samochodami

    #654575
    Pencammm
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Oczywiście mile również widziane wasze alternatywy do budżetu ok. 8000 zł
    Ktoś coś?

    #654576
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    nie bardzo masz alternatywy.
    W tej kasie jest to albo chinol – barton, benzer, toros, romet..itd i w zasadzie to jest ta sama jednostka w różnych obudowach wiec wybierasz ten co ci sie bardziej podoba. Albo coś właśnie “nibylepszy” chinol czyli keeway/benelli.
    Wszystkie inne marki typu yamaha/honda startują mniej więcej od 11 tys zł. Tutaj dokładnie cena mówi co to ma w środku – jeżeli kosztuje w okolicy 8 koła to jest mniej więcej tym samym co wszystkie inne w podobnej cenie.
    Aczkolwiek nie wiem czy yamaha lub honda po dwu sezonach nie była by lepszym zakupem.

    #654591
    J23
    Uczestnik
    • 2
    • 412Postów:

    Zwróć uwagę na Bajaj Pulsar 125. Ciekawy motocykl od dobrego producenta.

    Bajaj Pulsar 125

    #654594
    Pencammm
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Wygląda dość fajnie. W sumie na miasto by się nadal.

    A co z marką keeway? Coś wyczytałem, że to chińska marka premium, ale nie mam za bardzo rozeznania w modelach

    #654596
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    chińska marka premium to oksymoron 🙂

    #654611
    No to LU
    Uczestnik
    • 0
    • 432Postów:

    Już nie – VOLVO 🙂

    #654632
    Pencammm
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Zdecydowane
    W nowym roku do mojej stajnia zawita cb125f 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button