Pomoc w wyborze kasku

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Odzież motocyklowa Pomoc w wyborze kasku

Tagi: 

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe MarBla
    MarBla
    Użytkownik

Witam jestem nowym użytkownikiem na forum. W tamtym roku kupiłem motorower romet ws50, dostałem też kask ale jest za duży i chce teraz kupić nowy kask. Moim limitem finansowym jest około 400zł, chciałem kupić Kask ls2 FF322 CONCEPT II, niestety jak się później okazało słabo wypada w testach. Wiem że ws50 nie jeździ za szybko i jest raczej mułem ale bezpieczeństwo też jest ważne.Kask zamknięty, musi też mieć blende bo jazda przy wschodzie i zachodzie słońca jest straszna, szczególnie że noszę okulary wiec okulary przeciw słoneczne odpadają więc dobrze zęby miał tą blende. Oraz żeby miał jako taką przepustowość powietrza żeby okulary nie parowały, w kasku który dostałem przy zakupie motoroweru jeżdżę z otwarta szybką cały czas więc mija się to z celem dziękuje za pomoc.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

w tym budżecie LS2 jest jednym z lepszych wyborów. Szybki Pinlock albo specjalnych pokryć „przwciwparowych”, zaawansowanego i sprawdzonego przewietrzania w tej kasie nie uświadczysz.
    Naucz się jeździć z szybką uchyloną na 1mm i powinno pomóc.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe MarBla
    MarBla
    Użytkownik

Ok a jaki kask wybrać ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jakiś LS2 z blendą na przykład.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe ughr
    ughr
    Użytkownik

LS2 to dobre i co najważniejsze tanie kaski, mam taki jeden i jestem bardzo zadowolony.

Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Obadaj jeszcze Ispido (low cost) i niższego segmentu Sharka.

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

shark niższego segmentu to 600zł do wydania. Tutaj w tej kasie to LS2 i Naxa mi do głowy przychodzi – ale ze wskazaniem na LS2

Zdjęcie profilowe MarBla
    MarBla
    Użytkownik

a co sądzicie o Lazer bayamo ?

Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

W cenie bayama który ma tylko termoplastikową skorupę, możesz mieć hjc cs15 w policarbonie. Co prawda cs15 nie ma blendy, ale warto mierzyć w wytrzymalszą skorupę. No i wykonanie się liczy.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 4 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe eadem eadem.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 5 miesiące, 4 tygodnie temu przez Zdjęcie profilowe eadem eadem.
    Zdjęcie profilowe Joozin
    Joozin
    Użytkownik

Podpinam się pod temat ale na początek wypada się przy pierwszym wpisie przywitać więc Witam wszystkich!
    Temat podobny.
    W piątek ma zostać dostarczony mój pierwszy w życiu jednoślad.
    Barton Classic 125.
    Tak wiem że chińczyk. Tak wiem że 125.
    Ale za to MÓJ pierwszy motocykla na mam nadzieję niekończącą się przygodą z nimi.
    Ale do rzeczy…
    Podobnie jak kolega wcześniej napisał mam do wydania około 400 zł na kask i też jestem okularnikiem.
    Dzisiaj byłem w salonie wybierać kask ale okazało się że okularnicy nie mają tak łatwo jak inni bo okularów nie da się włożyć do niektórych modeli kasków.
    Proszę więc szczególnie okularników o pomoc w wyborze kasku.
    Integralny, Szczękowy czy może otwarty?
    W sobotę wybieram się jeszcze do kilku salonów więc chcę wiedzieć na co ewentualnie zwracać uwagę (marka, typ etc.)… bo wiem że kask to trzeba założyć i dopiero wtedy wiadomo czy pasuje czy też nie.
    Dzięki za pomoc tych którzy już to przechodzili i się na tym lepiej ode mnie znają!

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ja z racji na okulary tylko otwarte albo szczęki. z integralnymi jest za dużo zachodu przy zakładaniu

Zdjęcie profilowe Joozin
    Joozin
    Użytkownik

Dzięki za odpowiedź!
    Wstępnie mam wybrane 2 kaski które chcę przymierzyć i na które się ewentualnie nastawiam do zakupu:
    1. LS2 FF370.1 EASY
    2. ISPIDO HYBRID
    Pozostaje mi tylko znaleźć jakiś sklep w moich okolicach (Rybnik, Gliwice) i przetestować na sobie.
    Mam jeszcze jedno pytanie skierowane w szczególności do Leszka Śledzińskiego który widziałem że używa kasku ISPIDO HYBRID i też jest tym „szczęściarzem” noszącym okulary. Jak z parowaniem szkieł?
    Czy tak jak pisze Wombat dokupić od razu Pinlock czy jakieś inne pokrycie przeciw parowaniu?

Zdjęcie profilowe Joozin
    Joozin
    Użytkownik

Ewentualnie proszę jeszcze o inne propozycje kasków szczękowych do 400 zł bo z tego co widzę to ciężko z dostępnością wyżej wymienionych kasków w moich okolicach.

Zdjęcie profilowe LuSt
    LuSt
    Użytkownik

Hej.

Popatrz jeszcze na LS2 FF325 STROBE.
    Mam dwa takie szczękowce i są jak najbardziej OK.
    Nie jeżdzę w okularach (noszę soczewki), ale wiem, że są przystosowane do używania z okularami.

Pozdrawiam
    Łukasz

Zdjęcie profilowe Joozin
    Joozin
    Użytkownik

Dzięki wszystkim za pomoc.
    Byłem w sobotę w kilku sklepach pomierzyć kaski i wybór padł na LS2 Metro.
    Trochę drożej niż Strobe ale lepsza wentylacja no i ma Pinlock.
    W internecie można taki nowy znaleźć już za mniej niż 500 zł.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 19 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie