Pomoc w wyborze kasku

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #616869
    MarBla
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    Witam jestem nowym użytkownikiem na forum. W tamtym roku kupiłem motorower romet ws50, dostałem też kask ale jest za duży i chce teraz kupić nowy kask. Moim limitem finansowym jest około 400zł, chciałem kupić Kask ls2 FF322 CONCEPT II, niestety jak się później okazało słabo wypada w testach. Wiem że ws50 nie jeździ za szybko i jest raczej mułem ale bezpieczeństwo też jest ważne.Kask zamknięty, musi też mieć blende bo jazda przy wschodzie i zachodzie słońca jest straszna, szczególnie że noszę okulary wiec okulary przeciw słoneczne odpadają więc dobrze zęby miał tą blende. Oraz żeby miał jako taką przepustowość powietrza żeby okulary nie parowały, w kasku który dostałem przy zakupie motoroweru jeżdżę z otwarta szybką cały czas więc mija się to z celem dziękuje za pomoc.

    #616871
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    w tym budżecie LS2 jest jednym z lepszych wyborów. Szybki Pinlock albo specjalnych pokryć “przwciwparowych”, zaawansowanego i sprawdzonego przewietrzania w tej kasie nie uświadczysz.
    Naucz się jeździć z szybką uchyloną na 1mm i powinno pomóc.

    #616876
    MarBla
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    Ok a jaki kask wybrać ?

    #616877
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    jakiś LS2 z blendą na przykład.

    #616913
    ughr
    Uczestnik
    • 19
    • 508Postów:

    LS2 to dobre i co najważniejsze tanie kaski, mam taki jeden i jestem bardzo zadowolony.

    #616916
    Leszek Śledziński
    Keymaster
    • 769
    • 2 361Postów:

    Obadaj jeszcze Ispido (low cost) i niższego segmentu Sharka.

    #616922
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    shark niższego segmentu to 600zł do wydania. Tutaj w tej kasie to LS2 i Naxa mi do głowy przychodzi – ale ze wskazaniem na LS2

    #617100
    MarBla
    Uczestnik
    • 1
    • 3Postów:

    a co sądzicie o Lazer bayamo ?

    #617101
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

    W cenie bayama który ma tylko termoplastikową skorupę, możesz mieć hjc cs15 w policarbonie. Co prawda cs15 nie ma blendy, ale warto mierzyć w wytrzymalszą skorupę. No i wykonanie się liczy.

    #617378
    Joozin
    Uczestnik
    • 0
    • 6Postów:

    Podpinam się pod temat ale na początek wypada się przy pierwszym wpisie przywitać więc Witam wszystkich!
    Temat podobny.
    W piątek ma zostać dostarczony mój pierwszy w życiu jednoślad.
    Barton Classic 125.
    Tak wiem że chińczyk. Tak wiem że 125.
    Ale za to MÓJ pierwszy motocykla na mam nadzieję niekończącą się przygodą z nimi.
    Ale do rzeczy…
    Podobnie jak kolega wcześniej napisał mam do wydania około 400 zł na kask i też jestem okularnikiem.
    Dzisiaj byłem w salonie wybierać kask ale okazało się że okularnicy nie mają tak łatwo jak inni bo okularów nie da się włożyć do niektórych modeli kasków.
    Proszę więc szczególnie okularników o pomoc w wyborze kasku.
    Integralny, Szczękowy czy może otwarty?
    W sobotę wybieram się jeszcze do kilku salonów więc chcę wiedzieć na co ewentualnie zwracać uwagę (marka, typ etc.)… bo wiem że kask to trzeba założyć i dopiero wtedy wiadomo czy pasuje czy też nie.
    Dzięki za pomoc tych którzy już to przechodzili i się na tym lepiej ode mnie znają!

    #617382
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    ja z racji na okulary tylko otwarte albo szczęki. z integralnymi jest za dużo zachodu przy zakładaniu

    #617489
    Joozin
    Uczestnik
    • 0
    • 6Postów:

    Dzięki za odpowiedź!
    Wstępnie mam wybrane 2 kaski które chcę przymierzyć i na które się ewentualnie nastawiam do zakupu:
    1. LS2 FF370.1 EASY
    2. ISPIDO HYBRID
    Pozostaje mi tylko znaleźć jakiś sklep w moich okolicach (Rybnik, Gliwice) i przetestować na sobie.
    Mam jeszcze jedno pytanie skierowane w szczególności do Leszka Śledzińskiego który widziałem że używa kasku ISPIDO HYBRID i też jest tym “szczęściarzem” noszącym okulary. Jak z parowaniem szkieł?
    Czy tak jak pisze Wombat dokupić od razu Pinlock czy jakieś inne pokrycie przeciw parowaniu?

    #617491
    Joozin
    Uczestnik
    • 0
    • 6Postów:

    Ewentualnie proszę jeszcze o inne propozycje kasków szczękowych do 400 zł bo z tego co widzę to ciężko z dostępnością wyżej wymienionych kasków w moich okolicach.

    #617631
    LuSt
    Uczestnik
    • 2
    • 4Postów:

    Hej.

    Popatrz jeszcze na LS2 FF325 STROBE.
    Mam dwa takie szczękowce i są jak najbardziej OK.
    Nie jeżdzę w okularach (noszę soczewki), ale wiem, że są przystosowane do używania z okularami.

    Pozdrawiam
    Łukasz

    #617642
    Joozin
    Uczestnik
    • 0
    • 6Postów:

    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Byłem w sobotę w kilku sklepach pomierzyć kaski i wybór padł na LS2 Metro.
    Trochę drożej niż Strobe ale lepsza wentylacja no i ma Pinlock.
    W internecie można taki nowy znaleźć już za mniej niż 500 zł.

    #618254
    Joozin
    Uczestnik
    • 0
    • 6Postów:

    No dobra no to odgrzewamy kotlety.
    Zamówiłem kask LS2 Meteo w dwóch rozmiarach S oraz M ale po kilku dniach testowania odesłałem bo żaden nich mi nie pasował.
    Teraz skłaniam się bardziej w stronę kasków otwartych ale mam kilka pytań.
    Mój budżet to max. 450 zł
    Mam motocykl 125 cm3
    Czy jeżdżąc te max 90-100 km/h da się wytrzymać w takim kasku?
    Jak z hałasem przy takich prędkościach?
    Czy możecie polecić jakiś model?
    Czy kask otwarty nadaje się do jazdy turystycznej poza miastem z prędkościami poniżej 100 km/h (przelotowe 80 km/h)?

    #618256
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to jest częściowo pytanie klasy: czy wolisz bokserki czy slipy? a każdy woli inaczej.
    Pojęcie za głośno lub nie jest względne, kwestie wygody są względne.
    Ja jeździłem w otwartym i szum wiatru mi nigdy nie przeszkadzał aż do chwili kiedy zamontowałem zestaw głośnomówiący do kasku. Wtedy schylając chowając głowe za krótką szybe było znacznie ciszej.
    I dalej jeżdżę ile się da w otwartym tylko szybe wymieniłem na wyższą.
    Amerykanie przez całe stany jeżdżą ciężkimi motorami w orzeszkach lub bandanach, Tom Cruise w Top Gun jeździł ścigaczem tylko w okularach przeciwsłonecznych, u nas choppery i cruisery też raczej w otwartych.
    A znam gości co na 125 nie pojadą w niczym innym jak pełnym kasku bo uważają że cokolwiek innego niż pełny kask to śmierć w oczach. Albo po mieście pozwalają sobie na JET-a ale już za miasto (w tzw “trase”) zawsze w pełnym.
    Tych otwartych też jest dużo – od tzw brain cap czyli dekielka na głowe na pasku pod brodą po bardzo mocno zabudowane na policzkach i szczęce kaski., długość szyby robi, jej szczelność.. itd

    Z tym głośniej/ciszej też jest tak że zależy jak dany kask wypełniasz głową – wejdzie ciut ciaśniej, bardziej obejmie ci uszy i jest dla tego kogoś relatywnie cichszy niż dla kogoś na kim jest odrobinę luźniejszy.
    ty już jakieś tam kaski miałeś, wiesz czego oczekujesz – to takiego szukaj.

    Mi bardzo podszedł kask MOMO Design Fighter, kupisz takie na allegro z outletu poniżej 500zł (w sklepie fabrycznym ponad 250 euro) ale ma krótką szybe i można zjeść muchę :). Za to jest dość cichy, dość lekki, bardzo dobrze wykonany. Ale nie oferuje potencjalnie takiego poziomu bezpieczeństwa (podbródka i szczęki) jak kilka innych modeli ze sztywno zabudowanym dołem. Mi po prostu podszedł.
    Szczękowca używam tylko jesienią i wiosną jak jest deszczowo i dżdżysto – żeby na twarz lub kominiarkę nie przyjmować wzbijanego kołami syfu z jezdni. Ale to jest moje podejście a twoje może być zupełnie inne.

    #618276
    marcin
    Uczestnik
    • 2
    • 6Postów:

    Witam trochę nie na temat ale jestem tu nowy i blagam powiedzcie mi jak założyć na tej stronie temat o naprawie skutera bardzo bym prosił

    #618280
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    Wybierasz dział w którym chcesz napisać i wtedy na dole pod wątkami masz “Utwórz nowy temat”.

    #681313
    jackowski11
    Uczestnik
    • 6
    • 22Postów:

    Mam pytanie, co sądzicie o kaskach z odpinaną szczęką? Ostatnio LS2 takie wypuścił
    Czy jesli chodzi o bezpieczeństwo oferują to samo co szczękowe? JAk z komfortem zapinania/odpinania?
    Poszukuje coś nowego na skuter 125, raczej poza miastem ale i miasto. Zastanawiałem się nad szczękowym, ale wiadomo jak odsłonię przyłbicę to sciąga do tyłu.
    Otwarty jak najbardziej by mi pasował, ale poza miastem na trasie trochę strach.
    Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

    #695112
    FeniX
    Uczestnik
    • 0
    • 3Postów:

    Tak na poważnie to porządny kask zaczyna sie od 1000 złotych ale wiadomo każdy szuka oszczędności sam też kupiłem LS2 STROBE 395 złoty na alledrogo oczywiście podana rozmiarówka z tabeli ma się nijak do rzeczywistości dlatego tez warto wpierw przymierzyć i potem kupić na alledrogo.
    P.S.
    Kolega ma rozmiar głowy 57 i kupił XXL
    Ja mam rozmiar 56 i kupiłem XL

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button