Polini Czy Malossi ?

Siemka mam pytanie, jaki wariator uważacie za lepszy
* MALOSSI MULTIVAR
* POLINI HI-SPEED EVOLUTION
Chcę do skutera kupić nowy wariator i myślę nad tymi dwoma, który będzie lepszą opcją ?
Oraz jaką prędkość mogę osiągnąć na poszczególnych wariatorach :)
+ Jeszcze na jakich rolka najlepiej chodzą te wariatory. Seryjnie mam rolki 5,5g a skuter to Zipp Jazzy.
Dodam jeszcze że mam Cylek Sportowy Hebo 70, Wydech Tecnigas next-r, Sprzęgło Malossi Fly oraz Dzwon Naraku R-Vent.
Liczę na szybką pomoc !

nie ma to znaczenia. na obu dobrze wyregulujesz

No ale jak z osiągami ? Na obu identyczne + słyszałem że na malossi jest gorszy start

tak, od gościa co sobie tak wyregulował.

Skoro wariatory są takie same (tak twierdzisz) to cena też powinna być taka sama, a nie jest ;oo
Malossi chyba też bardziej 'lubi' cięższe rolki niż polini, prawda ?

A co ma piernik do wiatraka? Polini ceni się tak a Malossi tak sok Tymbarka kosztuję 5,50 a sok Tymbarka dla Biedronki będzie kosztować 2,50 jeden wał a cena inna

Krupek napisał:

A co ma piernik do wiatraka? Polini ceni się tak a Malossi tak sok Tymbarka kosztuję 5,50 a sok Tymbarka dla Biedronki będzie kosztować 2,50 jeden wał a cena inna

No jak, co...? W pierniku mąka, a wiatrak tę mąkę mielił... Ze słodkim pozdrowieniem! :-)
EDIT
Jeszcze mogę być piernik i mieszkać w wiatraku... :-)

Arasz Ty zyjesz!

deadek123 napisał:

Skoro wariatory są takie same (tak twierdzisz) to cena też powinna być taka sama, a nie jest ;oo
Malossi chyba też bardziej 'lubi' cięższe rolki niż polini, prawda ?

Z ta ceną to chyba sam wiesz że popłynąłeś.... a co do tego co "lubi" wariator.Nie wiem co lubi bo z nim wódki nie piłem i o gustach nie rozmawialiśmy.
Ale myśle że nie ma znaczenia co lubi tylko na czym sie da wyregulować. Stage6 sport Pro podobno też "lubi" lekki rolki ale do jakiegoś peugeota czy innego wynalazka sprzedają go jako optymalnie wyregulowanego z 8-9g rolkami.
Tak naprawdę jakie rolki "lubi" wariator zależy od masy (bezwładności) reszty układu który się z tymi rolkami kręci. Jeden ma cięższy wał, sprzęgło i magneto a drugi lżejsze -i potrzebują innych rolek choć np cylinder mają ten sam.