Policjant wsiadł na skuter i jeździł w celu sprawdzenia prędkości ?

Witam. Kilka dni temu miałem nieprzyjemną sytuacje z Policją. Jechałem we mglę około 90 km/h i zostałem zatrzymany przez policję. Na dzień dobry policjant powiedział do mnie ,, i po co było tak zapier**lać na tym piździku?\" lecz to omijam. Najpierw grożono mi mandatem wysokości 200 zł lecz jestem nie pełnoletni i nie otrzymałem grzywny. Po kilku minutach gadania policjanta przez radio jego kolega wsiadł na mój skuter, kazał mi podać mój kask, odpalił skuter i od jechał, jak gdyby nigdy nic, a jego kolega stał koło drogi i mierzył radarem.Na radarze wyszło 90km/h i zabrano mi dowód rejestracyjny.

CZY POLICJANT W OGÓLE MIAŁ PRAWO JEŹDZIĆ NA MOIM SKUTERZE ? Jest to dla mnie bardzo ważna informacja ponieważ policjant powiedział cytuje ,, jak jeszcze raz zobaczę, że w ogóle jedziesz na piździku to zjeżdżasz na bok i robimy Ci ku**a kolejną kontrole\".

Miał prawo i zarazem masz WIELKIE szczęście. Ego twoje i tamtego już pomijam słodkim milczeniem. :P
-
Mgła plus licznikowe ileś tam (wskazówka już poza skalą była) i to przy garnku 72 cm3 (zapewne klasy Rally) oraz taki sam rozmiar... baniaka glinianego misia pod kask jak ten niepełnoletni twój.
-
W sumie nawet fajna jest ta bajka jak na pierwszy twój wpis tutaj. I ten dający... BARDZO wiele do myślenia tytuł autoprezentacji (wraz ze znakiem zapytania).
-
I tak trzymaj z tym dalej. Good job. DOBRANOC. :-)

Miał pełne prawo jechać na Twoim jednośladzie. Mógł Ci zabrać dowód rejestracyjny, zakazać dalszej jazdy, a Twoim rodzicom dołożyć jeszcze 500 zł mandatu za udostępnienie pojazdu.

No ciekawa ,,bajka" , bo dowodu jeszcze nie odzyskałem, a po za tym licznik kończy się przy 120 :D :D , a garneczek 50 na chińskim tłoku i jeszcze gaźnik 12 :D Szkoda tylko, że nie nagrałem jak policjant jeździł, ładna pamiątka byłaby...

taaa.. zdradź mi to tajemnicę jaka to pięćdziesiątka która na blacie ma 120km/h ? No i która osiąga realne 90km/h...

Aprilia Sr ditech 2000-2003 po zmianie tłoka i przebiegu ok. 50km i przerobiona na gaźnik [ a szkoda bo wtryski byly lepsze :/ ] . One mają 120 na liczniku ;D , na wtryskach wyciągała mi najwięcej 100 ale oczywiście nie oryginalnie.

A jak ma ci oddać dowód skoro pojazd nie spełnia żadnej normy wyznaczonej przez ustawę o motorowerach.najpierw na komendę chyba że wcześniej dostałeś kwit o zatrzymaniu dowodu i tam jest napisane z jakiego powodu,potem na przegląd,jak mocno policjanta nie wku..... to na zwykły a ma prawo na zerowy i dopuszczenie do ruchu i latasz.