Podatek od czynności cywilno-prawnych PCC-3

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Prawo i Przepisy Ruchu Drogowego Podatek od czynności cywilno-prawnych PCC-3

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 4 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dzisiaj w końcu pojechałem opłacić w/w podatek, zwłoki nazbierało się 11 miesięcy i bałem się nieco jakie mi dowalą odsetki i czy dostane jakiś mandat skarbowy. Napisałem „czynny żal” by uniknąć tego mandatu, odsetek naliczyli mi 10 zł z 78 zł podatku. Maszynkę miałem nie przerejestrowaną jeszcze na siebie co również dzisiaj nadrobiłem.

Także nie bać się urzędów, opłacać wszystko na czas i nie kombinować z podrabianiem umów, nie warto.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

Ja mam umowę bez wpisanej daty sprzedaży, umówiłem się tak, że jak zarejestruję to sobie wpisze datę. Tyle, że kupowałem motocykl od znajomego, więc bez problemu się dogadałem w tej kwestii.

Router WS 50 2013
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jest też opcja spisania ze sprzedającym nowej umowy z inną datą, nie wiem tylko czy nie zgłaszał faktu sprzedaży do jakiejś innej instytucji niż ubezpieczyciel. Nigdy jeszcze nie sprzedawałem pojazdu, więc się nie orientuje.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie