Początki ze skuterem , co powinienem wiedzieć? - Speedfight 2.

Witam ,
Jestem nowy na forum wiec jeśli ten temat jest w złym dziale proszę o przekierowanie ;)

Wiec tak , chcę zakupić skuter (Peugeot Speedfight 2 ) może to głupio zabrzmi ale kompletnie nic nie wiem o skuterach , jedynie umiem jeździć.
Proszę o pomoc w wytłumaczeniu mi co powinienem wiedzieć , proszę o wytłumaczenie podstaw (i trochę więcej niż podstaw) oraz o to na co mam zwracać uwagę przy zakupie skutera.
Jestem jak narazie zielony a bardzo mi zależny na nabyciu informacji ;)
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ;)

Pozdrawiam

No to tak, jak będziesz kupował to jaki chcesz silnik? 2T- lepsze osiągi, trooche wiecej pali i krótsza żywotność, lub 4T-mniejsze osiągi, mniej pali i żywotność jest dłuższa ;p. Ja zalecałbym kupić Ci skuter bez żadnych tuningów, tylko pełna seria (oryginalny cylinder, tłumik, wariator itd) jak będziesz kupował to patrz na przebieg, jak ma już ponad 15k to jest już to dość dużo chociaż może na peugeoty to i tak malo ;p. Jednak przy przebiegu sprawdź czy cyferki są równe, bo jak są krzywe to znaczy, że był kręcony ;p aa i zobacz jak odpala na zimnym, jak przyspiesza i sprawdź kompresję manometrem w cylidnrze (poznasz czy silnik jest w dobrym stanie)

Zyczę powodzenia ;)

Musisz dbać o skuter żeby nic się nie psuło, bo Peugeot ma cholernie drogie części.