po wymianie walu i pierscieni

zlozylem skuter 4t odpalic odpalil przy wiekszym dodaniu gazu ale jak dalem maksymalne obroty to juz na wolnych pracowal normalnie.. rusza plynnie ale przed remontem mialem na obrotomierzu 4,5-5,5 tys obrot. a teraz mam jakies przeszlo 7 tys strasznie mi w wibracje wchodzi przy ruszaniu.. powiem tak wymienilem wal z 50 na 60, cylinder zostal stary tlok nowy pierscienie tez nowe . i czy to normalne czy cos nie tak a wlasnie dymi mi z silnika bialy dym podczas jazdy olej polsyntetyk

Jak dymi na biało to przyczyną może być uszczelka pod głowicą. Jesteś pewien że dobrze ustawiłeś rozrząd?

ostry957 napisał:

Jak dymi na biało to przyczyną może być uszczelka pod głowicą. Jesteś pewien że dobrze ustawiłeś rozrząd?

Tak, w silnikach chłodzonych cieczą kiedy ciecz dostaje sie do komór spalania...

Noo tak rozrząd dobrze ustawiony tylko jak jade na wiekszych obrotach to czuje wibracje strasznie .olej mi kapie z obudowy napedu i jest go tez troche na silniku tam gdzie jest rozrusznik

A na swiatlach jak stoje to jak chce ruszyc to gasnie i w czasie jaxdy chamujac tez nieraz gasnie moze to zawory ale pewien nie jestem