po wymianie tłoka, cylindra, pierścieni kopniak ani drgnie

Witam. Wymieniłem w swoim chińczyku (139qmb) zestaw jak w tytule. Otóż napotkałem problem, ponieważ przy próbie odpalenia z kopa, kopniak ani drgnie. Kluczem gdy kręcę nakrętką wariator obraca się, ale ma nieraz opór. Tłok i cylinder przy zakładaniu został posmarowany olejem. Proszę o pomoc.

A masz pewność, że mechanizm kopniaka działa dobrze?Jak starter elektryczny?

Działa, rozrusznik zakręci kawałek i nie ma siły, akumulator naładowany

spasowałeś coś za ciasno.

nie kręć tym dalej tylko rozkładaj i patrz gdzie nie bangla

a w czym najprędzej może tkwić problem ?

odwrotnie tłok, źle pierścienie, podły jakościowo zestaw, przekoszone osie główki i stopy korobowodu.. tłok opiera sie o głowice. Można tworzyć

i tak musisz rozłożyć

Tłok odwrotnie by tego nie zrobił :) A można by wiedzieć, czemu zmieniłeś zestaw?

Miałem 50cm3, ale chciałem 72cm3 żeby troszkę mocniej chodził. Dzięki, jutro rozbiorę i sprawdzę co i jak.

Teraz rozmyślając, stawiam na pierścienie, bo w necie znalazłem że dwa pierwsze od góry trzeba zakładać napisem do góry, a nie zwróciłem uwagi na to. Jeżeli były by założone odwrotnie, lub każdy inaczej mogło by to spowodować efekt jaki jest ?

Pierścienie jak założysz odwrotnie nic sie nie stanie.
Rozrząd może źle ustawiłeś? Tłok opiera o zawór, nawet o te 2-3 ząbki moglo Ci przeskoczyc i juz tak będzie się robiło.

Mi tak nie dało rady obrócić kiedy to w starym silniku na szybkiego głowice włożyłem. Rozrząd był przestawiony, zawór otwarty blokował tłok.

Usterka znaleziona. Przy pierwszej próbie kopnięcia pękł pierścień olejowy, zarysował tłok i cylinder. Oczywiście próba odpalenia była na zalanym olejem silniku, pierścienie zakładał mechanik. Jutro napiszę do sprzedawcy, żeby coś z tym zrobili. Pozdrawiam

Ja myślę, że to wina wadliwego montażu zestawu. Co do pierścieni, to jeżeli posiadają oznaczenia, to trzeba je montować oznaczeniami do góry. Chodzi głownie o drugi pierścień, ponieważ prawidłowo powinien mieć skośny zarys i dlatego ma oznaczenie.