Po wyłączeniu ssania skuter gaśnie

Mam chinskiego 4t i jak go odpale to musze mu dodać troche gazu abt złapał ssanie a jak ssanie sie skonczy to skuter gaśnie dodam że wolne obroty mam wyregulowane. Czy może być to wina zaworów a dokładnie ssącego. Dziekuje za odpowiedzi.

też to zauważyłem u siebie teraz , odpala po paru kopnięciach , wchodzi na dość wysokie obroty (koło kręci się szybko) potem nagle obroty spadają i gaśnie , muszę znów odpalić i co jakiś czas dodać gazu, to raczej wina gaźnika

Ja tak mam cały czas wyprowadzam skuter z garażu odpalam chodzi na wysokich obrotach zamykając garaż obroty spadają aż skuter gaśnie. Czyściłem gaźnik regulowałem itd. czasami jest tak że wyreguluje gaźnik, skuter dobrze chodzi przez cały dzień a na drugi chodzi cały czas na wysokich obrotach i trzeba śrubkę od obrotów popuścić znowu na drugi dzien ma za małe obroty :D to taka zabawa która zatacza koło :D. Najlepszym sposobem była by wymiana gaźnika ale juz się do tego przyzwyczaiłem stojąc na światłach trzymam prawą rękę na manetce aby nie zgasł ;)

no ja to samo miałem. Pomogła regulacja gaźnika w serwisie. Jednak serwis ustawił mi wolne obroty na bardzo wysoki pułap, ale ważne, że już nie gaśnie. Człowiek z sewisu tłumaczył mi, że obroty są uzależnione od mieszanki. Bo jak ustawił dobrze mieszankę, to obroty muszą być wyższe aby paliwo zdążało się spalać na wolnych obrotach w przeciwnym razie będzie zalewało skuter. - Jakoś tak gadał.
I zauważyłem, że po regulacji gaźnika gdy się da manetke na full i puści się to koło się kręci i zwalnia, a gdy wchodzi na wolne obroty to stoi w miejscu. Przed regulacją jak się tak zrobiło to koło od razu przestawało się kręcić.

Czyli to nie wina zaworów? W takim razie coś z tym gaznikiem będę jutro próbował ustawić mieszanke do porządku i zobaczę czy pomogło.

Najpierw wyreguluj gaźnik, jak to nie pomoże to zajmij się ustawieniem zaworów. Na końcu możesz jeszcze wymienić filtr paliwa i powietrza.

Wolne obroty w skuterach powinny być ustawione na wyższym poziomie niż w biegowcach. Zalecane wartości według serwisówek to ok. 1900 obr/min +/- 100.