Planuje Tuning Rometa 717 4T

Witam ,potrzebuje jakiś fajnych przepisów na dobry tuning.Jak narazie mam wszystko seryjne ,a nie zanosi sie na przerzucenie sie na auto wiec chce podrasować skuterek :) Co proponujecie na początek ,chodzi mi oczywiscie o podrasowanie go ale od strony mechanicznej :)

Proponuje ci sprzedaj go ;D ,, nie zartuje ;]
wymien wydech na sportowy, filtr stozkowy wieksza dysza

cylinder 70., wałek rozrządu, wariator, sprzęgło, dysza główna

pawel74aa i co prócz pogorszenia osiągów da proponowany przez ciebie setup? ten skuter i tak ledwo człapie a ty doradzasz stożek? wydech?. W tym skuterze jest na 99% dysza 85 taka dysza da radę zasilić silnik 150ccm a ty doradzasz powiększenie tej dyszy w silniku 50ccm?
cobra_1994 a jakie pieniądze chcesz przeznaczyć na ten tuning?

cylinder 72cc, wałek, głowica, tyle na początek. Nie słuchaj gościa piszącego trzy posty wyżej. Stożka i wydech to niech sobie sam do lodówki wstawi.

wydech i stozek to można do 2t zamontować bo tam to czuć różnice ale w 4t za dużo to nie da..

72ccm nie miałem ale do chińczyka to chyba optymalna średnica, zeszły sezon przelatałem na 90ccm i były problemy z wariatorem kit 90ccm generuje sporo mocy chińskie waria nie mają szans tego wytrzymać trzeba się szarpnąć na firmówkę, największym błędem było zamontowanie dolotu 24mm (gaźnik, króciec, powiększona głowica) dzięki temu doszła dodatkowa moc którą żeby wykorzystać trzeba było zmienic przekładnię w kole efekty były pioronujące, niestety skutkowało to pękaniem lewego karteru, pękły mi dwa kartery pierwszy jak trzasną to myślałem że jakiś lipny odlew, ale po wymianie na nowy karter okazało się że po 500km nowy pękł w tym samym miejscu, a dokładnie za wariatorem obok uszczelniacza wału.

Sam wiem coś na ten temat, tuning zrobiłem, 72cc, wariator, sprzęgło i sprężyny i zaczęło się sypać po 1k km, najpierw pasek zmieniłem, po awarii, następnie wario pękł, do tego przy odpalaniu z kopa dekiel pękł. Ja już nigdy nie kupię chińskiego szrotu. Chcę jeżdzić na skuterze a nie ciągle przy nim robić, skuter jest dla mnie a nie ja dla niego!

szkoda kasy na ta padake

powiem tak, wymien cylinder na 70 i bedziesz czuł duzą róznice,, filtr stozkowy też bym ci radził, oraz ewentualnie pasek ,,pasek to już twój wybór czy wolisz moc czy v/max