Piszczy w przekładni podczas startu – Jmstar Aquila

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Piszczy w przekładni podczas startu – Jmstar Aquila

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 tygodni, 6 dni temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe DAROS
    DAROS
    Użytkownik

Witajcie. Posiadam skuter Jmstar Aquila i mam mały problem od kilku dni. Otóż przy starcie słychać taki dziwny pisk dochodzący z przekładni. Odkręciłem pokrywę, nagrałem filmik i zobaczcie jak to wygląda. Obstawiam, że to coś z wariatorem, ale nie znam się na tym za bardzo, dlatego proszę o pomoc. Link do filmiku poniżej :

JMSTAR AQUILA 70cc
    Zdjęcie profilowe DAROS
    DAROS
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

umieśc to inaczej.. youtube czy coś

ziuuummmm….

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe DAROS
    DAROS
    Użytkownik

https://youtu.be/x0cSuBzDsLA

JMSTAR AQUILA 70cc
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wg mnie to coś w sprzęgle trze o dzwon sprzęgła – dzwięk przypomina tarcie drutem o dzwon sprzęgła i to dopiero jak sie sprzęgło powinno otwierać. Wiec albo sie sprzęgło rozpadło, albo sie rozkręciło albo szlag trafił którąś ze sprężynek.
    No z poprawką na to że my to słyszymy tak jak zebrał to mikrofon. To ty jesteś w stanie ocenić czy nagrane jest to co faktycznie słychac.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe DAROS
    DAROS
    Użytkownik

Szczerze mówiąc to rozbierałem sprzęgło niedawno i sprężynki były dobre jeszcze, ale faktycznie dzwon był porysowany trochę, jakby coś o niego tarło. Wiesz może dlaczego tak się dzieje, że dzwon się przyciera ? Po rozkręceniu sprzęgła nie było nic w środku, co by mogło przeszkadzać i trzeć.

Sprzęgło jedna sprawa, a teraz druga jest taka , że dziś przyjechał do mnie brat, który trochę ogarnia temat, rozebraliśmy wariator i z tego co mówi jest jeszcze w miarę dobry, ale koniecznie do wymiany są rolki, bo są już dość mocno zdarte. Czy one mogą powodować również taki pisk ?

JMSTAR AQUILA 70cc
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

raczej nie. chyba że są bardzo mocno i bardzo nierówno wytarte, wariator ma luzy na tulei i usiłuje sie krzywo otworzyć – to wtedy może pasek by taki dzwiek wydawał – ale to by też się wiązało z szarpaniem nierównym.
    Natomiast pod wariatorem masz sprzęgło rozrusznika. Ono też jest odśrodkowe i ma odważniki w postaci roleczek i tam jest mocno „ciernie” bo sie stal po stali ślizga. Ale to już musisz we własnym zakresie zidentyfikować źródło dzwieku – czy spod wario czy z tyłu.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe DAROS
    DAROS
    Użytkownik

Rozkręciłem całe sprzęgło jeszcze raz i jest wszystko w porządku. Luzów praktycznie żadnych nie ma, sprężynki dobre, także to nie wina sprzęgła. Zresztą mam jeszcze drugie zapasowe sprzęgło od innego skutera, które jest też dobre to w razie czego mam na wymianę, ale myślę, że póki co nie będzie takiej potrzeby. A teraz co do wariatora to chyba faktycznie stamtąd musi gdzieś dochodzić ten pisk. ( bynajmniej ja tak słyszę ) Oprócz rolek , to też ślizgi są już trochę wytarte i zrobił się spory luz na tulejce która przechodzi przez wariator.
    Także podsumowując chyba trzeba przymierzyć się do zakupu wariatora, bo już się powoli cały sypie i to chyba on jest źródłem tego pisku

JMSTAR AQUILA 70cc
    Zdjęcie profilowe Spider
    Spider
    Użytkownik

Zafiksowałeś się na samym wariatorze. Można i tak. Działaj dany temat wraz z bratem. Powodzenia.

Eee. 😛
    Zdjęcie profilowe DAROS
    DAROS
    Użytkownik

No właśnie troszkę namieszałem na samym początku, ale teraz już mam pewność, że konieczna jest wymiana wariatora 😊

JMSTAR AQUILA 70cc
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie