PILNE! Skuter wgl nie chce jechać... [Piaggio nrg mc3]

Witam, ostatnio pisałem temat o wolnych obrotach, wtedy skuter nie miał wolnych obrotów ale normalnie jeździł (90km/h na prostej). W sobotę zaczął coś wariować, więc regulowałem go na nowo. Po zdjęciu paska z wariatora, normalnie chodził na wolnych obrotach i wkręcał się na wyźsze, szybko założyłem pasek i pojechałem się przejechać. Jechał normanie tak jak zawsze, podjeżdżam pod dom i znowu gaśnie, po odpaleniu nie ma wolnych obrotów, a po ponownym ściągnięciu paska normalnie chodzi... Wariator-sprzęgło nawala?

Mierzyłem kompresje, gdy nie wkręcał się na obroty i nie chodził na wolnych wynosiła 5 barów. Tylko, że podczas zimy był robiony remont, nowe pierścienie, łozyska i uszczelniacze.

Proszę o pomoc bo ja już nie mam sił... Wszystkie rzeczy które się mogą przyczynić do tego co się dzieje sprawdzałem.. (Tłumnik, gaźnik, filtr powietrza,) co do ssania nie jestem pewny ale chyba działa, bardzo się grzeje- tak powinno być?

5 barów .. jeżeli robiłęś to prawidłowo - z otwartą przepustnicą. To masz cylinder w stanie nędza. 9bar i wyżej to jest prawidłowo
On po prostu nie ma siły. Dlatego obciążony wariatorem i napędem - zdycha.

Aa zapomniałem, że otworzyć przepustnice.. tak.. jutro powtórze test. Cylinder i tłok były w bardzo dobrym stanie, nie przegrzałem go, oraz nie jeździłem bez filtra.. Chyba nie miał jak w tak krótkim czasie się zatrzeć...

chyba nie doczytałeś, raz chodzi normalnie, a później nie ma siły... robi co chce..

a filtr paliwa i drożność rurek/ kranik?
Może np jest nieszczeność w podciśnieniu do kranika i on się zamyka

Tez tak miałem to były zawory wiec sprawdź zawory..

najpierw musiał by je mieć

ściągnąłem wężyk z kranika, paliwo ładnie leciało, więc to odpada. Nie ma w nim filtru paliwa, jedynie siateczka przy kraniku

moje przypuszczenia się potwierdziły, kompresja przy otwartej przepustnicy ok. 9,5

A jezeli sie ssanie nie wylaczy to skuter jak będzie chodzil? Ja mam np. Kerchera i gdy nie wylacze ssania nie mozna nic robic, tak samo w odśniezarce. Nie macie innych pomyslow co moze byc przyczyną? Mam rozbierac silnik?