Pierwszy zakup motoroweru- Co Warto kupic?

Witam, przeczytałem już, całe forum na ten temat i wszystko jest tak ogólne, że postanowiłem napisać sam:) Planuje kupić motorower (bezprawka), który dobrze wygląda i jest łatwy w opanowaniu ja 186wzrostu i 115kg wagi. Jestem amatorem, nigdy nie prowadziłem żadnego pojazdu 2 śladowego i uparłem się na manuala. Cena dla mnie bez różnicy. hmm tylko co mam zrobić jak zalicze upadek? Cześci do wymiany no i ważne jak z tym manualem jest bo sam nie wiem czy idzie to opanować. Dzięki za pomoc i za takie forum!

skoro przeczytałeś wszystko i tematy z kilu ostatnich dni to raczej nic nowego sie nie dowiesz.

Mój kolega kupił skuter bo bał się, że nie ogarnie pojeździł u kuzyna simsonem i teraz żałuje bo biegi ogarnął odrazu.

Do Wombat: No, chodziło mi, że nie było nic ukierunkowane jednozancznie, jedni piszą zippo a drudzy, że złom. Czekma na propozycje:)

do norbi1551: Też, tak właśnie pomyślałem. Kupie se automata a później, będe się z nim nudził. Trudno mi ocenić sytuacje, jak sam nie jezdziłem manualem i automatem liczę na Was.

Tego Zippa nie kupuj.
Mógłbym ci polecić Benzer Yankee, ewentualnie trochę większy Benzer Aston lub Shaft.

Do norbi1551: Jak dla mnie to shaft jest całkiem ładny:) tylko czy możesz mi dać jakieś powodu lub argument, dlaczego warto? No i czy nowy czy lepiej używanego szukać? Dzięki za pomoc

To jest Chińczyk więc lepiej nowy.
Argumenty:
-Jest duży, akurat do twoich wymogów.
-Benzery są w miarę dobre jakościowo za niską cenę znaczy (Wysoka jakość za niewielkie pieniądze.
-Nie udaje nic jak np: Zipp Pro czy Romet RR.

Jeżeli cena bez różnicy, to kupuj crossa Yamahy 50tkę biegówkę, albo trochę taniej RIEJU 50tkę manuala - pojeździsz tym 10 sezonów bez żadnych usterek. Tylko minimum te 11 tyś trzeba zapłacić (za Rieju), za yamahę trochę więcej :)

Ja myślałem, że wszystko co chinskie to słabe, robione na niby. Wiem, że Romet RR ładnie się prezentuje tylko czy faktycznie dął bym nic jechać...sam nie wiem

Do shnosnas: Cena bez różnicy, tylko pytanie czy dam radę? jak już pisałem nie siedziałem nigdy na pojazdach 2śladowych, a jazda dla mnie to by by mój pierwszy raz:)

Norbi1551 Twoje polecenie chinskiej maszyny miesz przekonuje po opini:
http://www.polskajazda.pl/Porady/Opinie-o-motocyklach/Benzer/Shaft

shnosnas: W sumie wszystko tylko nie crossy, fajnie wyglądają. Jednak ja jestem poważny i motor miałby przeznaczenie do miasta, na wies do znajomych. W sumie tak do 60km dystans maks.

Ale ja widzę, że to są raczej pozytywne opinie.
Od żadnej chińskiej maszyny nie możesz wymagać więcej a na pewno nie od tych imitowanych ścigaczy.

Gdzie kupić nowy motor, ja mieszkam koło Poznania, a w wlkp nie widziałem na otomoto żadnego z bezera shaft. Zresztą ciężko ufać kupując przez internet.

Możesz przez net kupować śmiało. Ja moje KYMCO kupiłem przez net - przywieźli go vanem i wszystko było OK. Niedawno zrobiłem przegląd po 300km i gra. Jak kupujesz od jakiegoś ogólnopolskiego dealera, to nie ma problemu. Wiadomo, że używki nie kupisz w ciemno, ale nówkę spokojnie. Jeżeli chodzi o motorower, to jest to nawet lepsze rozwiązanie. Załóżmy, że masz salon firmowy o 60km od domu - możesz tam pojechać i obejrzeć pojazd, który chcesz kupić i sobie go wybrać, natomiast zamówić możesz przez Net od innego sprzedawcy, który będzie miał taniej i dowóz gratis.

Ja chciałem kupić u Dealera Kymco, co znajduje się o 7km ode mnie i niestety dawał cenę 4500zł bez żadnej możliwości negocjacji. Więc kupiłem na necie za 4200 zł z dowozem pod dom i teraz u tego pierwszego tylko robię przeglądy :)

Chociaż tu na forum czytałem że są tacy, co nowym motorowerem jadą z salonu i po 50km do domu. Jak kto woli.

Może nowy Kymco K-Pipe 50?;)

Co to znaczy ze Sprzęgło półautomatyczne? sam redukuje? Patrzę też na Benzer BOLT 50ccm 4T. Powiem Wam, że ciężko kupić pierwszy motor i dzięki za dobre rady.

Podobno ten Kymco K-Pipe ma dobrą jakość części oraz dobry trwały silnik na licencji Hondy , natomiast jego wygląd jest lipny ale jak kto woli . Jego cena też nie zachęca do kupna ponad 5500 to trochę drogo.

Nie wiem ludzie co wy macie przy każdej już prawie maszynie razem z chińskimi pisaliście, że ma silnik na licencji Hondy.
Nawet przy takich maszynach jak Zipp Pro czy Romet RR albo Romet Ogar 900.