Pierwszy Skuter Miasto-Trasa (do Pracy)

Siemka szukam tak jak w temacie Pierwszego Skutera na Trase i na Miasto czyli ze wsi do Pracy inaczej to ujmując ;)

Zależy mi na ::
- Prostocie obsługi (jeździłem tylko autem i rowerem :D)
- Niskim koszcie utrzymaniu czyli tanie części, i mało spalania
- By się nie psuł :D
- do kwoty myślę do 2 000 lub max 2 500 coś muszę mieć na paliwo:)

prosty bedzie prosty.Prosty bedzie tani.Tani będzie chińczyk.

Chińczyk potencjalnie może sie psuć częściej niż markowy sprzęt- zwłaszcza że twój markowy za ten kesz bedzie już mozno używany.
Markowy bedzie droższy w naprawach.

I już sam widzisz że zadużo wymagasz za ten kesz :) z czegoś musisz zrezygnowac

Dobrze czyli chińczyk nowy no to na gwarancji czyli dwa lata spokoju prawda ??

Ale jaki chińczyk dużo tych chińczyków jest :)

Za 2,5 tys. na tanie dojazdy to najlepiej motorower z biegami lub pół automatyczną skrzynią.

Z tymi tanimi motorowerami jest różnie, ale całkiem bezawaryjnych 2 lat raczej mieć nie będziesz, zawsze jakaś pierdółka wyskoczy. Gorzej jak więcej będzie stał na gwarancji niż jeździł.

Już niedługo rzucą coś do marketów w tej cenie. :D
Gwarancję i autoryzowane serwisy możesz sobie już podarować. :D
Nie masz chęci by poznać z bliska swój pierwszy skuter tuż po zakupie (rozkręcając i składając ponownie niemal wszystko poza silnikiem) to odpuść sobie zakup takowego za dwa koła. :D

Droższy nieco zakup typowego chinola w jakimś salonie może Cię uwolnić od konieczności rozkręcania i ponownego składania, aczkolwiek ręki uciąć sobie nie dam. :D

Dwa lata spokoju, ha, żartowniś. Może tak i być, ale podstawy mechaniki i elektryki trzeba wtedy znać i umieć zastosować je w praktyce, a potem to już można poczuć wiatr w swoich siwych włosach. :D

Jeśli nie chcesz sie nudzić, to kupuj biegówke. Router WS50- niezły sprzęt, teraz rocznik 2013 dostaniesz w niższej cenie. Choć i tak na opłaty chyba musiałbyś dołożyć:)
Ale za to spalanie mniejsze, i elastyczność lepsza niż w skuterze:)