Pierwszy skuter - jaki?

Witam.
Mam zamiar kupić mój pierwszy skuter i chciałbym się was zapytać jaki sprzęt byście mi polecili.
Ogólnie to ma być to 4t, dosyć duży, raczej do jazdy po mieście chociaż czasami za miasto też można się wybrać. Na ten moment moim faworytem jest Zipp Quantum GT5 4T. Co sądzicie o tym wyborze.
Czekam na propozycje i pozdrawiam.

"Zipp Quantum GT5 4T" nie ma czegoś takiego.

Jest w pojemności 125ccm.

Pierwsze słysze, żeby on był w 4T. Skoro tak jak mówi Pietro jest w pojemności 125ccm, to nie możesz nim jeździć bez prawa jazdy kat. A, albo A1.

Nazwę wziąłem z tytułu aukcji więc nie wiedziałem czy dobrze, czy źle ale chodzi o Quantum'a 4-suwowego 50ccm bo prawka na motor nie mam.

To może podeślij tą aukcję. Jak dasz link, to postaramy się coś zdziałać ;)

Proszę bardzo oto link:
http://moto.allegro.pl/skutery-zipp-quantum-4t-kufer-tarnowsie-gory-i1701729672.html

No, to jest limitowana wersja, normalnie te quantumy były produkowane w 2009r. Teraz zrobili widocznie z 4T silnikiem, ale nie wiem czy to się będzie dobrze spisywało, przy dużej masie pojazdu ;(

To co możecie mi polecić? Dodam jeszcze, że mam na zakup przeznaczone 3500zł.

Masz w swoim mieście jakiś salon. Chodzi mi o taki jak np. Kingway, Zipp, Inca. Jeśli byś miał to możesz podejść, oglądnąć skutery, przymierzyć się na którym by ci było wygodnie itd. W ogóle podaj nam miejscowość gdzie mieszkasz i województwo, to postaramy się coś poszukać. Chyba, że chcesz tylko i wyłącznie nowy skuter, bo tak to można również popatrzyć za markowym, ale używanym. Czasami trafi się niezła sztuka, za dobre pieniądze, ale czasami można się naciąć, bo niektórzy katują swoje skutery, a to nie jest dobre do silnika.

Ryglos napisał:

No, to jest limitowana wersja, normalnie te quantumy były produkowane w 2009r. Teraz zrobili widocznie z 4T silnikiem, ale nie wiem czy to się będzie dobrze spisywało, przy dużej masie pojazdu ;(

Wcześniej w tej budzie, z silnikiem 4T były wyłącznie 125-tki... 98kg to normalna masa skutera w tej klasie pojemności. Jeśli podoba Ci się ten skuter, to bierz, bo jest duży, wygodny i z ekonomicznym silnikiem.

Mieszkam w Opolu (Opolskie :P) i w pobliżu mam dealera Zipp'a więc mogę się przejść.
Ryglos nie gustuję w rzeczach używanych bo nie wiadomo jak poprzedni właściciel(e) użytkował(li).