Pierwszy skuter dla dziewczyny

Witam chcę sobie kupić pierwszy skuter jestem dziewczyną.
Niestety nie znam się jak narazie ale czy moge prosić o poradę.
W media expert jest za 1500 zł ZUMICO quik 4-suwoy, ale mam tez na oku Keewey huricane za 1700- używany z przebiegiem 4000 tys. km ze wszystkimi blokadami z kufrem i kaskiem. Może uda się trochę taniej kupić używkę. Zaznaczam ze skuter będzie używany do celów rekreacyjnych dla przyjemność, nie na jakieś dalekie trasy, i ma nie stać popsuty. (mam samochód0. Z góry dziękuje :p

nowe to nowe... ale Keeway jednak ma lepszą jakość niż zumiko. Keeway jest 2t więc będzie więcej plił

kurcze sama nie wiem w tej cenie nic nie znajde
a o ile wiecej bedzie palil

zależy. 4T jak się delikatnie jeździ pali poniżej 2l, jak ostro to nawet i 2,5l. 2T - jazda delikatna 2,5 ostra 3-4 l

powiem szczerze nie ma mi komu doradzić ze względu na to nikt nie miał do czynienia ze skuterami ani brat ani mąz no nikt, a w sklepie motoryzacyjnym są skutery też chinskie od 2600 ceny się zaczynają niesety. i przede wszystkim nie che dużego skutera takiego zipp quantum np. mam 173 wzrostu i56 kg i bym nie dała rady. proszę o jakąs radę, tak samo jak pojedziemy oglądać tego keeweya to nikt sie nie zna i nie wiadomo co do stanu nibby ma 4000 ty przebiegu moze po samych dołach może zatarty silnik nie wiem.
Tylko w tym zumico quik nie ma hamulca tarczowego nie wiem czy to duży minus;/

Brak hamulca tarczowego w Zumico można przeboleć, do spokojnej rekreacyjnej jazdy wystarczy, w razie czego awaryjnie hamujesz 2 hamulcami.

Duży. Bardzo duży minus. Standard: Z przodu tarcza, z tyłu bęben.
Jak hamujesz to hamujesz głównie przednim hamulcem. W razie stłuczki nie wyhamujesz bębnem. Sam zamierzam kupić skuter - chiński, nowy, ale szukam takiego co ma tarcze zamiast bębna. Bęben ci podziała może z tydzień, i hamulca nie ma. Bęben bardzo szybko się na zgrzewa przez co traci moc do hamowania.

izdebski12 napisał:

Bęben ci podziała może z tydzień, i hamulca nie ma.

Kto Ci takich głupot naopowiadał ?! dobrze wyregulowany bęben będzie działał podobnie jak tarcza.

jest jeszcze za 1999 skuter buster city line 50 chyba ma tarcze ale nie wiemm czy z przodu czy z tyłu. To juz sama nie wiem moze tego keeweya wkoncu czy zumico ???

Jak masz skromny budżet to leć do tesco i kupi nowego router bassa. - On ma chyba tarcze z przodu. Cena 1799 zł.

byłam dzisiaj w jednym tesco to nie było juz niesety a kolejne to odległośc do pokonania 36 km, i jak wtedy wróce do domu

Akurat w tesco dają transport bezpłatny pod chate. Chyba do 40 km. A i pomyłka: cena to 1699 zł i dają stówkę w bonach. http://www.tesco.pl/produkty/rowery-i-skutery/skutery/motorower-router-bassa

Co żeście się na tą tarczę z przodu uparli? W takiej popierdułce bęben wystarczy. Poza tym nie radziłbym skuterem na małych kołach hamować tylko przodem, bo może się to skończyć glebą. Hamulec bębnowy ma dłuższą żywotność i nie trzeba zmieniać płynu.

Dokładnie. Też nie wiem co się wszyscy tego bębna uczepili. Że źle hamuje. U siebie z tyłu mogę go zablokować bez najmniejszych problemów. W ogarze 200 tak samo, można przedni zablokować, tył też. Może i się nagrzewa ale szczęki mają za to bardzo dużą żywotność.

do 30 km niestety tylko transport dzwoniłam na infolinię

mloda, może zainteresuje Cię używane Kymco Agility? Bardzo fajny i wygodny skuter.

no tak tylko skąd od ciebie ?

Nie ode mnie, ale śmigałem takim i naprawdę godny jest polecenia. Tylko kupić zadbanego, nie od małolata, mechanika-amatora ;)

cięzko znaleść a i oceniac mi jaki satn tez ciezko

Trzeba chłopa brać na oględziny, nie sama ;)