Pierwszy motorower na wiosne

Witam, mam 14 lat, 60kg wagi, 180cm wzrostu i planowałem kupić sobie na wiosnę motorower na prawku AM (Mój budżet-ok 4900-5000zł). Narazie myślałem o ZiPP Pro GT
i Romet'cie RR 50, ale potrzebuję Waszego zdania na ten temat. Nie ma być on szybki, jedynie do ok. 50 km/h. Wiem, że to chinole, ale myślę, że chinol dla początkującego jest w sam raz.

Pozdrawiam,
QueZZ12

Chinol jest w sam raz na początek, ale zadaj sobie pytanie czy za taką cenę opłaca się go zakupić? Za kilka stów więcej dostaniesz np. Kymco Pipe...

Wyglądem trochę mi się nie podoba i jednak jest za drogi bo samo prawko kosztuje 700-1500zł więc nie będzie mnie stać. Jakieś propozycje?

Pozdrawiam,
QueZZ12

Ja w życiu nie zapłaciłbym 5 tys. za wątpliwej jakości wyrób chińskiej myśli technicznej. Rozumiem jeszcze 3 tys. czy 3,5 tys., rozumiem, że jesteś napalony na wygląd, ale ścigacz pomykający 50 km/h jest nieco śmieszny, nie uważasz?

lucek co prawda to prawda. Ten motorower na seri ci poleci 50 ale trochę czasu minie zanim osiągnie tą prędkość.

Ja bym brał Rometa RR. Jeśli chcesz nowego. Bo jak nie koniecznie musi być nowy to można zaszaleć i pójść w Reju RS2

Myślę, że jednak po mieście rzadko kiedy, rozpędzę się do 50km/h, ale dziękuję za odpowiedzi :)

Parę lat temu za taką kasę kupiłem nowego, powystawowego Peugeota Trekkera.
Jak chcesz kupić chińczyka to najlepiej z marketu za 1700zł, jakościowo są takie same jak te droższe.
I markowe i chińskie czasem się popsują ale:
1.do markowego części kupisz dużo drożej, ale będą one miały parametry takie jak w nowo produkowanych egzemplarzach
2.markowego rozkręcisz 50 razy i 50 razy złożysz, w chinolu przy pierwszym składaniu będą łamać się plastiki i zrywać gwinty
3.droższy w zakupie części markowy w sumie okaże się znacznie tańszy w eksploatacji
4.markowego praktycznie sprzedasz od ręki
Jak masz 4000zł i kupujesz używkę to kupujesz taką za 3000zł a pozostały tysiak przeznaczasz na przywrócenie jej minionej świetności, naprawdę warto

blagam tylko nie zipp pro 50. tam jest wiecej plastiku niz wszystkiego innego. Ja mam barton firefox i jest swietny. a ty popacz se.ja bym ci proponowal barton sprint bo moj kolega ma 2m i w sam raz jest dla nie . oto moj barton
http://www.youtube.com/watch?v=V4u_9nvjaaY Daj suba;D

rabster napisał:

blagam tylko nie zipp pro 50. tam jest wiecej plastiku niz wszystkiego innego. Ja mam barton firefox i jest swietny. a ty popacz se.ja bym ci proponowal barton sprint bo moj kolega ma 2m i w sam raz jest dla nie . oto moj barton
http://www.youtube.com/watch?v=V4u_9nvjaaY Daj suba;D

Powiedział człowiek, który jeździ w pełni obudowanym plastikiem skuterze.