Pierwszy motorower jaki kupić

Witam , Jaki kupić motorower tak na początek do jakiś 4.5 tyś.
Chodzi mi o motorower w miare szybki którego można podrasować.
I odrazu mówie nie chce używanego

http://www.skuterowo.com/forums/topic/pierwszy-motorower

ten temat powstal pare minut przed twoim.. Szukajcie ludzie..

W piątek kupiłem Rieju rs2 .. polecam

W sobote kupiłem Yamahę TZR (ten sam silnik co wspomniane przez Janka Rieju)i muszę powiedzieć że jest naprawdę zarąbista :D. Poniżej 8 tyś obrotów nie jedzie, po tym dostaje ogromnego kopa, aż do samego końca. Nie działa mi licznik, ale myślę że polecialby 90 km/h. Nie chciałem go pałować zbyt długo i prze 12 tyś obrotów na 6 biegu gps pokazał mi 80 km/h. Naprawdę motorek zarąbiście zapierdziela. Taki maly kurwipęd ;).

U mnie to samo. AM6 ;)

ja narazie tylko koło domu bo tablic nie mam ;D

Mi tata cały czas powtarza by nie dawać mu obrotów na czerwone pole, bo cylinder zatre ;). Chłodzenie cieczą, olej półsyntetyk Elf. Czy jak kilka razy dziennie pocisnę go do 12 tyś to mu zaszkodzi? ;) Wcześniej pocinałem przez łąki i pola na Simsonie, a on raczej do wysokoobrotowych nie należy ;).

ja nie szaleje - max 8 tys do 3 biegu ponieważ nie umiem jeszcze tak idealnie jezdzic ;)

Ja leje castrola 2t
Mozesz pocisnąc mu 10-12 tys ale na wyzszym biegu niz 4... moje zdanie

Ja osobiście lubie go na niższych biegach pocisnąć do 10 a potem szybka zmiana ;). Na 5 do 12 a na 6 podobnie. Ale to tylko jak chce sobie pocisnąć na takiej ładnej drodze. Zwyczajnie to i ja nie przekraczam 8 tyś. Bardzo przyjemny motorek taki Rieju. Siedziałem na nim troche, i między nim a TZR nie ma większej różnicy wymiarowej. W kościele ledwo mogę wcisnąć nogi pod ławkę, ale Yamaha jest naprawde wygodna. Lipa jest troche że dostaje sporych drgawek na czerwonym polu, no ale tak sie często nie jeździ ;).

No w sumie TZR i Rieju najbardziej ze sobą rywalizują na rynku motorowerów markowych niż inne

Nie ma duzych różnic mechanicznych.. po prostu rieju bardziej mi sie podoba..

Ile masz przebiegu bo ja 10.500

junak 901 pobije kazdego rodzaju moplik z silnikiem am6
!!!

Poprawka, Junaka 901 pobije każdego rodzaju moplik z silnikiem AM6 ;).

Jeździłeś kiedyś na TZR, RS2 albo RS? Jeśli nie to zamilcz na wieki, albowiem ja cie przeklinam!

Haaha ;)

matze nie porównuj Silnik Minarelli AM6 6Biegów do 139FMB 4Biegi dlaczego :
AM6 to 2t więcej mocy,6 biegów większy v-max bez katowania nawet 90km/h na prostej po odblokowaniu,mniejsze wibracje poprzez stojący cylinder, a 139FMB to najprostszy silnik a podam ci v-maxy tych silników : 139FMB 70km/h AM6 85-90km/h więc tu jest duża różnica to że masz Junaka 901 to nie znaczy że jest najlepszy.

Ja mam niby rocznik 2010 i przebieg 2 tyś, ale licznik przez jakiś czas nie działał, bo nie działa i teraz ;). Jak to jest w rzeczywistości nigdy się nie dowiem :D.

Kolega ma Pro 50, ale jeszcze się z nim nie ścigałam, bo musi wyregulować zawory ;). Jak go przewiozłem TZR powiedział że to potwór :D.

TheMiqlaq pewnie już od 5k do 10k :D

Ale rocznik młody :D. Najważniejsze że dobrze jeździ i to dobrze ;).

W sumie to dość dziwne, bo na naklejce pisze Espana motor, a gość sprowadzał ją z Francji ;). Z francji jest natomiast naklejka na tylnym błotniku. Chyba jakieś ubezpieczenie ;).

Junak 902!!!! nic lepszego nie znajdziesz!!!

action zamknij się prosze błagam wielu powie że JUnak 902 to chinol i słaby silnik bo to do cholery prawda a co do twojej prosy to proponuje
abyś kupił to mimo że używany http://allegro.pl/yamaha-dt-50-80-tzr-derbi-senda-gpr-rieju-2008r-i2643146705.html to jest dosłownie silnik nie do zdarcia a materiału na wysokim poziomie sam bym takiego chciał :(

Ja mam Peugota XR6, silnik oczywiście AM6 i naprawdę super się nim jeździ. Będziesz zadowolony z każdego co ma silnik AM6.

TheMiqlalq Bo TZR'ki są robione w hiszpanii (składane) ;D Mój kumpel ma tak samo ;P Sprowadzona z francji a napis Yamaha Epania motor ;p