Pierwsza zmiana oleju, jaki dobrać ?

Witajcie,
Posiadam Benzera WS 50 cm 4T . Mam juz ponad 300km tak więc chce wymienić olej. Czy jesteście w stanie mi powiedzieć jaki powinienem kupić ? Naczytałem się już wiele ale powoli głupieje bo nie wiem co mam wybrać.
Pozdrawiam

Witaj;
Posiadam skuter Kingway Fonero. Leje tam olej MOTUL 10W 40 5100 syntetyk.

Ja do Soft Choppera 125 kupiłem dziś także Motul 5100 10W40.
36 PLN za litr.

@123lukasz - to nie syntetyk, tylko półsyntetyk

Ja do 2000 km lałbym minerał. Dobrej jakości minerał. Potem ewentualnie półsyntetyk.

maxxiuu napisał:

Witajcie,
Posiadam Benzera WS 50 cm 4T . Mam juz ponad 300km tak więc chce wymienić olej. Czy jesteście w stanie mi powiedzieć jaki powinienem kupić ? Naczytałem się już wiele ale powoli głupieje bo nie wiem co mam wybrać.
Pozdrawiam

Poczytaj instrukcję obsługi i lej taki jaki zaleca producent.

U mnie w instrukcji do 139QMB pisze "SAE 10W/40-SE lub inny dostosowany do warunku eksploatacji."

Lej tylko MOTUL lub MOBIL 10w40.

AraS jak ty przesadzasz ważne żeby wymienił olej na nowy a sprawa marki to już rzecz drugorzędna ja lałem orlenowski 10w40

Rozumiem iż musi być to olej do motoru gdyż w innym wypadku sprzęgło by się ślizgały czy jakoś tak ?

Na pewno olej samochodowy skróciłby żywotność sprzęgła. Ja od 13000km (od 300km przebiegu) leję syntetyczny Castrol Power 1 Racing 10W50 i polecam. Silnik nawet w największe upały i najdłuższe trasy pracuje doskonale i się nie przegrzewa. Warto dać te 15zł więcej za litr i mieć święty spokój.

maxxiuu napisał:

Rozumiem iż musi być to olej do motoru gdyż w innym wypadku sprzęgło by się ślizgały czy jakoś tak ?

Tak, ma to być olej motocyklowy. Motorkiem z manualną skrzynią biegów i mokrym sprzęgłem, na samochodowym oleju w ogóle byś nie pojeździł, nie ruszyłbyś z miejsca, nawet nie uruchomiłbyś silnika kopniakiem (chyba że byłby to olej samochodowy bez dodatków w klasie API SA np.Lux 10 SAE 30, ale to się leje tylko do zabytkowych 4T, kosiarek trawników i do mieszanki 2T).
Najlepiej lać olej zalecany przez producenta motorka.

A ja żeby ukrócić łeb sprawie kupiłem olej Zipp'a. 34 zł/1L i będzie jak chcieli.

Ja od nowości leje Mobil 10W40 a to tylko dlatego iż taki wlewali w serwisie za każdym razem,teraz kończy powoli mi się gwarancja więc rezygnuje z serwisu ale przy oleju Mobil zostanę.
Do przekładni też leję Mobil 85W90.