Pierwsza wymiana oleju Router Metro City?

Witam czy jest szkodliwe jeżeli pierwszej wymiany oleju dokonam po wykonaniu 500km?

Im wcześniej tym lepiej.

Dla mnie to nawet za późno :)
Powinieneś to wcześniej zrobić.

Pierwsza wymiana to nawet po kilkudziesięciu kilometrach!

Ja na dotarciu 72-ki wymieniałem przy 20, 50, 100, 200, 500, 1000, 2000.

Czy mogą być jakieś konsekwencje w późniejszym działaniu skutera?

Silnik na dotarciu 'generuje' opiłki, które razem z olejem cały czas Ci się tam walają, to tak jakbyś metalowe wióry wsypał do silnika.
Wyciągnij sobie wnioski sam :)

opilki metalu beda krazyly po silniku i domysl sie co wtedy sie stanie

Czy przy wymianie oleju silnikowego tez trzeba coś jeszcze np filtr czy olej przekladniowy?

A te opiłki nie są przypadkiem przechwytywane przez filtr oleju?
Taki filtr skutecznie wyłapie każdy syf z oleju.

Teoretycznie tak powinno być, ale to jest filtr siatkowy, więc skuteczność jego jest żadna tak na prawdę. Bezpieczniej jest wymieniać często olej.

Filtr siatkowy?

Ja mam taki. To też jest siatkowy?

No to masz normalny filterek i powinno się go wymieniać razem z olejem.
W większości 50-tek jest taki

Jutro wybieram sie po zakup oleju. Bedzie to 1 wymiana. Rozumiem ze mam zakupic 10w40 ale teraz sie nasuwa pytanie jaki ? Tyle tego w sklepach ze glowa boli. Jaki polecacie ogolniedostepny ? mineralny - syntetyczny i oczywiscie firma :)
I drugie pytanko dot. samej wymiany. Wystarczy ze zleje stary olej. Wleje nowy i z głowy czy cos jeszcze zrobic ? Czyszczenie filtra czy cos w tym stylu?
I tak całkiem przy okazji. Czy jest sens zmeiniac swiece ? czy ma ona jakis wplyw na spalanie ew. moc skuta ? Bo mam pewnie zalozona jakas najtansza jaka tylko moze byc.

Pozdrawiam

Na dotarciu dobrze jest lać olej mineralny, gęsty. Ale jak zaczniesz od razu od 10W40 też tragedii nie będzie. Tylko pamiętaj, że motocyklowy nie samochodowy. Na opakowaniu masz napisane 2T lub 4T.
Olej spuszczasz i wlewasz nowy i już. Filtr siatkowy czasem wypadało by wypłukać. Natomiast musisz filtr powietrza umyć, najlepiej w płynie do naczyń, wysuszyć, potem nasączyć go olejem silnikowym. Tylko nie tak, żeby Ci kapało, delikatnie.
Świece też możesz zmienić, polecam NGK. Żadnych irydowych czy platynowych nie kupuj.

Olej zmieniony :) ale aż się zdziwiłem ze po 100km wylała mi się czarna maź. Mam nadzieje że po każdej zmianie bedzie lepiej :) zalałem mineralnym 15w40 mam nadzieje ze bedzie okej bo nie mogłem znaleźdz mineralnego 10w40 :(
Czyli teraz do 200 czekać i druga zmiana :) Dziekuję za porady :)

Lej mineralny 15W40. To nie motocykl z mokrym sprzęgłem i możesz śmiało lać samochodowy olej.

Taki filtr oleju się czyści, a nie wymienia.

Ja używałem świecy marki Torch. I była dobra. Różnicy między nią a NGK nie widziałem.

Helou. Ej, glupie pytanie. Podstawilem sloik pod spust, spuscilem stary olej do sloika - wpadlo mi do niego: sruba spustowa, sprezyna i filterek. Wyciagnalem wszystko, wyplukalem i potem nie wiedzialem, jak wsadzic filterek nazad. Wsadzilem sitkiem w dół, bo tak lepiej wchodzil - dobrze?

Louhito napisał:

nie mogłem znaleźdz mineralnego 10w40 :(

No mineralnego 10w40 to nigdzie nie znajdziesz ;)

mam ten skuter. kupilem castrol 20w40. wymienilem go po 300km i do dzisiaj chodzi bez problemu.