Pierwsza 125 ccm

Witam.
Mam już szalone 23 lata i dalej palę się do jednośladów.
95kg/186cm.
Od sezonu jeżdżę na skuterze 50ccm i poczułem zew by wybrać coś lepszego. Dodatkowo narzeczona zgodziła się na 125ccm, jest to kolejny przystanek w mojej drodze do kategorii A. Myślę że to będzie sprzęt na około 4 sezony. Po tym czasie wrócę do PL i będę robił A. Na 125ccm później będzie pewnie jeździć moja narzeczona, także dobrze by był to w miarę lekki sprzęt. Z skuterem 120kg sobie dobrze radzi.
Docelowo ma być skuter 300ccm albo jakiś motorek 250ccm dla mnie.
Chciałbym obyć się z zmienianiem biegów itp.
Ogólnie moim celem jest kupno możliwie najmniej awaryjnego modelu w danym zakresie cenowym który będzie w stanie bez męczenia silnika utrzymywać te 90km/h. Najlepiej 100km/h tak by osobówki mnie nie wyprzedzały jak trendowatego który jedzie 50ccm :smiley: Który gdyby narzeczonej nie podszedł nie stracił by 60% na wartości przez ten czas.
Super by było jakby motorek mógł osiągać te stałe 90km/h w dwie osoby (155kg około)
Bardzo ważne jest dla mnie by wygodnie się siedziało, bez jakiś łamiących kręgosłup pozycji. Uwielbiam siedzieć jak na kibelku i sunąć sobie spokojnie gdy wokół jest las i prześwituje przez liście słoneczko :slight_smile:
Mój budżet to 20000 złotych, jednak wolałbym się zmieścić w max 15 tyś.
Zastanawiam się nad jakimś chińskim wynalazkiem za 6tyś na przykład tym:
https://www.romet.pl/Moto,Soft_Chopper_2_125,20,666,14915,2015.html
Niby ma 12 km, ale vmax tylko 90. Wcześniej było na stronie 110km/h.
Czy raczej już iść w coś markowego:
https://www.yamaha-motor.eu/pl/products/motorcycles/urban-mobility/ys125.aspx?view=featurestechspecs

https://www.honda.pl/motorcycles/range/125cc/cb125f-2015/specifications.html

Może dopłacić jednak do CBR?
https://www.honda.pl/motorcycles/range/street/cb125r/specifications.html

Całkiem istotne jest to że jestem całkiem zielony w biegówkach.
Mam już ubranie: (rękawiczki, kask+ kask narzeczonej, rękawiczki ) koło 1000zł mnie wyszły. Przy zakupie motoru planuję z narzeczoną kupić nam 2 kurtki, może jeszcze jakieś buty. Zależy ile budżetu pójdzie na sprzęt.
Pozdrawiam wszystkich motomaniaków :slight_smile:

@edit
Ah zapomniałem dodać, sprzęt nie musi zapierdala*, od tego mam hothatcha :smiley:

CB/CBF to dobry wybór, hyousoung GV, yamaha ys 125.
CBR to sportowe, jedziesz pochylony, nogi podkulone - taka jest tam typowa pozycja

Hyosung można gdzie kupić wie Pan może?
Yamaha vs cbf która będzie lepsza do latania 90 km/h w 2 osoby?
Oglądałem filmik ze w cbf jest zbyt krótka 5 i może to skrócić przebieg silnika.

nie martw sie o silniki, wytrzymają

Coś wie Pan może na temat aprilli tuono? Niby naked, ale czy pozycja będzie wygodniejsza niż na ścigaczu?

ale wygodniejsza dla ciebie czy dla mnie? bo to kwestie bardzo indywidualne

Użytkownik Wombat wymienił, że tak powiem “zajebiste” 125cm takie co się nie rozsypią jak typowe chinole i takie co długo wytrzymają.

Ja się doczepię do dyskusji. Mam 192cm wzrostu i planuje zakup Hondy CBF125. Zastanawiam się czy nie będę trochę za duży na to moto?

przymierz się w salonie to się dowiesz

Dla wyższych osób, wygodniejsza będzie Yamaha YS 125, ponieważ ma wyżej umieszczoną kanapę. Chinoli nie polecam. Już ludzie biegają od warsztatu do warsztatu z tymi ich lipnymi wtryskami.

Ostatecznie skończę pewnie z Hondą forza 125 pewnie :smiley: Bardzo dziękuję za pomoc.

ale to jest kompletnie wbrew z założenienim z pierwszego posta. Forza to nie biegówka i kompletny mieszczuch

Właśnie mnie to bardzo męczy czy nie wybrać jednak 125ccm cbf czy 125 forza… eh,

Dla wyższych osób, wygodniejsza będzie Yamaha YS 125, ponieważ ma wyżej umieszczoną kanapę. Chinoli nie polecam. Już ludzie biegają od warsztatu do warsztatu z tymi ich lipnymi wtryskami.

Możesz rozwinąc troche coś o tych usterkach tych systemów wtrysku z chinoli?

W niedzielę miałem okazję zrobić sobie jazdę testową Hondą CBF 125. Mam 192 cm wzrostu i nie było tak źle jak myślałem. Jeździło mi się na tym moto bardzo dobrze. Kolana miałem zaparte o bak. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na Hondę Varadero 125. Myślę, że przy moim wzroście to moto będzie po prostu lepsze i wygodniejsze przy dłuższym użytkowaniu.

Jak się będzie kształtować awaryjnosc forzy 125? Ma ktoś informacje na ten temat?

jest bardzo niska. to honda - niemal wzorzec metra

Ogólnie to ciekawe oferty teraz ma ta honda 10900 za cbf z kufrem za free z tego roku. Forza najtaniej dostałem 20400 z kufrem za 1000zl. W sumie to nie wiem czy warto brać junaki itp po 7/8 tys plus cena jakiegoś kuferka jak możnana mieć hondę z kufrem za 11.

jeżeli masz taki budżet to nawet nie myśl o junakach i pokrewnych polsko-skośnych

Nawet o tym nie myślę zwyczajnie podaje w wątpliwość sens zakupu chińczyka który jest 25 procent tańszy. :wink: