Piaggio Zipp 49cm 2T 2000r. Olej i żarówki - proszę o pomoc.

Witam serdecznie. mam pytanie odnośnie skuterka piaggio zipp 2t rocznik 2000. Mianowicie jestem od niedawna właścicielem takiego sprzętu i jest to mój pierwszy skuter wiec jestem kompletnie zielony proszę o wyrozumiałość, jest to dwusuw 2T posiada dwa korki jeden od wlewu paliwa a drugi od oleju stosuje półsyntetyk mobila czy to dobry wybór do tego modelu? Kolejne pytanie dotyczy wymiany oleju w silniku widzę korek wlewu w tylnej części silnika a gdzie znajduje się korek spustowy? i czy w silniku wymienia się olej osobno i w przekładni również osobno? Ostatnie pytanie dotyczy oświetlenia czy ktoś wie jakie rodzaje żarówek występują w tym modelu? za wszystkie odpowiedzi i pomoc bardzo DZIĘKUJE!!

Myśle, ze olej jest ok. Podobno lepszy full syntetyk, ale dobry polsyntetyk tez jest git :p. W 2T nie wymieniasz oleju w silniku, smaruje go ten olej który wlewasz do korka obok wlewu paliwa :p. tak, w przekładni olej wymienia sie oddzielnie. Taka drobna rada. Jak będziesz wymieniał olej w przekładni, to najpierw rozgrzej silnik, postaw skuter na nóżce centralnej i niech tak postoi z 5 minut i wtedy dopiero go spusc :p

Dzieki za rady skuterek123:) a nie orientujesz sie co z tym oswietleniem w zipie , i gdzie moze znajdowac sie korek spustowy do oleju w przekładni?

Nie ma za co :) A to nie masz w nim żarówek? ;p Typu nie znam, ale wykręć te co masz, jedź do sklepu i sprzedawca wybierze :p jak nie, to poszukaj w instrukcji, myślę, ze na necie jest instrukcja to zipa ;p korek spustowy oleju powinien być od strony kopniaka na dole, ale jest tam dużo śrubek, więc dokladnie Ci nie powiem :p sprawdź w instrukcji, tam będzie dokładnie napisane :)

Skuterek jest z drugiej reki i chyba przyjechał z importu wiec nie ma takich rarytasów przy nim jak istrukcja :P serdeczne dzieki

A czy ktos podpowie odnosnie lamki od oleju czy ona wskazuje poziom oleju w mieszalniku?? czy przekładni?

Wskazuje poziom oleju do mieszanki :p