Piaggio X-evo 125 dziwne stuki w silniku.

Witam Wszystkich dzisiaj zarejestrowałem się na forum, więc jestem tu nowy.
Oczywiście mam dylemat. Od niedawna jestem posiadaczem Piaggio x-evo 125, skuter używany przebieg około 25 tyś km.
Kupiłem go ze stukami w silniku miały być spowodowane rozciągniętym łańcuszkiem rozrządu. wymieniłem łańcuszki dwa bo i od pompy oleju kupione w serwisie Piaggio, a stuki nadal pozostały. Sprawdzałem też luz na korbowodzie dokręcając pompę wody z całą prawą pokrywą i bez łańcuszka rozrządu i wariatora, bo to podczas wymiany łańcuszków, niby luzu na korbowodzie nie wykryłem. Stukanie nasila się najbardziej przy około 2,5 tyś obrotów słychać jakby bardziej pod gaźnikiem tak z prawej strony. Czy może to być pompa wody ?? Jutro ją zdemontuję razem z pokrywą i zapalę bez. Ale stuki na pewną będą.
Czy miał ktoś podobny przypadek, może ktoś coś pomoże doradzi z góry bardzo dziękuję.

to samo miałem w leonardo 125 zanim urwało zawór wydechowy.

No to mnie zmartwiłeś. Ale trudno co będzie to będzie będę tak jeździł zobaczę może się nic nie stanie kosztownego.

Witam odświeżam temat, mam identyczny temat jak Janek3311 czy udało ci sie usunąc usterke?, zdjełem głowice żeby zobaczyc luz na korbowodzie i nic zabardzo tam nie ma ... a tłucze niesamowicie na wolnych czy tez po dodaniu gazu właśnie jakby pod gaznikiem/ po stonie pompy, odpalałem bez pompy odpalałem bez rolek wariatora no brak pomysłu ...