Piaggio Typhoon - akumulator

Witam!

Niedawno zostałem posiadaczem Piaggio Typhonna 50. Niestety skuter ma całkowicie padnięty akumulator, próby ładowania nie pomogły. Stanąłem więc przed decyzją kupna aku. I tutaj pytanie do was: jaki akumulator najlepiej kupić, jakie powinno być napięcie (jestem laikiem w tych sprawach, to mój pierwszy kontakt ze skuterem. Prosiłbym o nazwy jakiś sprawdzonych firm.

Pozdrawiam.

Musisz wyjac akumulator i zobaczyc ilu amperogodzinny jest (napis Ah) prawdopodobnie u ciebie bd wynosil 4Ah, Napiecie wynosi 12 lub 6v. Jedne z lepszych akumulatorowa robia: Bosch, Varta, Yuasa, ew z tanszych to zap, centra, exide.

Pietras - wyjmij stary akumulator. Otwórz korki (jeśli jest bezobsługowy) lub sprawdź na obudowie na kreskach poziom (w obsługowym) elektrolitu. Jeśli jest za mało to dolej wody destylowanej. Uwaga - elektrolit jest żrący. Gdy już uzupełnisz oczysć styki papierem ściernym, naładuj i załóż do skutera mocno dokrecejąc.

Jesli to nie pomoże sprawdź symbol akumulatora (u mnie jest YTX7-A) i kup o tym samym. Wielu producentów ma te same symbole swoich produktów. Jest to wazne ze względu na wymiary i pojemność oraz napięcie akumulatora.