Piaggio Quratz problem.

Witam jestem tu nowy mam taki problem byłem ostatnio w mieście wróciłem do domu skuter sprawował się w drodze normalnie gdy dojechałem zgasiłem go i gdy odpaliłem od nowa to jakby tracił przyspieszenie toznaczy po odpaleniu z rozrusznika tracił moc po dodaniu gazu na stopkach wszystko chulało ale jak się wspiadło na motor to tak jakby rozpędzał się z 5 min sprawdzałem filter powietrza czysty świeca lekko czarna ustawiałem obroty i mieszanke też nic w warsztacie powiedzieli że przyczyną może być sprzęgło albo rolki proszę o poradę gdysz skuter jest mi potrzebny na dniach.

Mówisz, że mechanik zasugerował sprzęgło lub roki... A powiedz mi na jakich obrotach chwyta sprzęgło? I na jakich obrotach przyspiesza?

nie zbiera się na obroty i brakuje mu siły żeby wystartować.
Czy możliwe że to może być spowodowane uszkodzeniem kolektora momentu obrotowego??

Niby lżejsze rolki i twardsze sprężynki powinny pomóc; ale dziwne, że to się stało nagle, a wcześniej było wszystko normalnie... Nie wydaje mi się, że korektor momentu był tego przyczyną, ale warto sprawdzić, może coś się tam zacięło... Odkręć pokrywę przekładni i zobacz jak to tam wygląda

thx:) zobaczymy co jest grane

Problemem była 1 rolka która byla tak zniszczona że nie dała się obracać taka była zdeformowana po lekkim szlifie papierem sciernym udało sie i skuter chodzi normalnie jutro jadę po nowe rolki jakie kolego proponujesz?

Nie wiem czy tam coś zmieniałeś w przekładni (np. sprężynę korygującą moment), ale jak masz wszystko seryjne to rolki weź takie jak miałeś albo 0,5 g lżejsze (jeżeli chcesz, żeby Ci się lepiej wkręcał).
Co do firmy to za bardzo nie pomogę bo średnio się orientuje... Mogę polecić POLINI ;)