Piaggio fly 2t

Na poczatek chcialbym sie przywitac
Jakies cztery miesiace temu kupilem piaggio fly 2T z przebiegiem 20 000 km. Co mnie nurtuje w nim to:
1 problem z odpaleniem. Rano odpala w momencie dotkniecia startera(ulamek sekundy), natomiast po jego wylaczeniu po pietnastu minutach trzeba sie troche nakrecic rozrusznikiem i przekrecic manetke gazu prawie do oporu, zeby zaskoczyl
2 po przekroczeniu predkosci okolo 45km/h tyl wydaje dziwne dzwieki, wydaje mi sie ze to lozyska tylnego kola, wyczuwalny maly luz
3 zaraz po odpaleniu zimnego silnika mam problem z ruszeniem z miejsca, wchodzi na obroty ale odrobine zanisko, musze pulsacyjnie dodawac gazu by ruszyc ,to samo jest z jego predkoscia(bardzo wolno sie rozpedza). Wszystko mija po prezjechaniu okolo 200m
4 jego spalanie to 6,2 do 6,6 l/100km wydaje mi sie ze odrobine zaduzo
5 bardzo wolno przyspiesza

Dodam jeszcze iz mieszkam w NL a tu dziela skutery na snor i brom, nazwa odnosi sie jedynie do osiaganej maksymalnej predkosci 25 lub 55km/h(blokuja je elektronicznie). Ja kupilem ten wolniejszy by jezdzic bez kasku. Ktos pewnie zdja blokade bo jechalem ponad 50. Jestem tez "techniczny" , rocbieralem i zmienialem silniki w samochodach, ze skuterem to jest moje pierwsze spotkanie, a niechce chodzic po omacku ,zeby czegos nie popsuc.

Licze na wasza pomoc
Pozdrawiam

Z tego co wyczytałem to wariator i rolki do wymiany, wymień dysze na 0,65 to spalanie zmiejszy się tak do 3-4,5l jak wydaje dziwne dzwięki to sprawdz czy wydech się nie rusza i może te dzwięki wydobywają się od rączek pasażera , Bo w moim Romet 700 2t po przekroczeniu 45km/h zaczynają się wydobywać dzwięki od rączek pasażera i od 45km/h wydobywa się dzwięk jak by turbina się włanczała i odrazu leci do przodu (ale tam nie ma żadnej turbiny bo to skuter xD)

Gdze mozna takie dysze dostac ?
Wariator..... musze znalesc czas zeby mu sie przyjzec....hmm

http://allegro.pl/dysza-gaznika-65-m6-skutery-2t-yamaha-zipp-i3472234376.html

Dzieki za pomoc , ale podejzewam , iz koszt przelewu i przesylki kilkukrotnie przewyzszy wartosc towaru, poszukam na miejscu.
Podczas rozkrecania wariatora musze uwazac na cos , lub w odpowiednij kolejnosci rozkrecac...... ? Czy poprostu rozkrecac ?