Piaggio- Czy warto?

Czy warto za 2000zl kupić skuter Piaggio Nrg MC3 2006r AC 16 tysięcy przebiegu. W dobrym stanie. Full seria. I chciałbym wstawić do niego następujące rzeczy i nie wiem czy dużo da tuningowanie tego skutera.
-Cylinder Stage6 Streetrace 70
-Wał korbowy Top Racing Standard
-Gaźnik Dellorto 19mm
-Wariator Stage6 Sport Pro
-Wydech Stage6 Pro Replica
Z gory dzięki za pomoc ;)

W cenie 2k to nie spodziewałbym się cudów po 10 latku. No ale jak zamierzasz w nim wszystko wymienić, to nie ma znaczenia. 16tys to wartość z licznika, a nie przebieg :) Upewnij się, że rama nie jest po dzwonie. Pamiętaj, że to "mały ścigacz" dla "młodych gniewnych".

Tzn mam 16 lat i to będzie mój pierwszy skuter,więc czy nada się jako tako :D I jakie on ma gabaryty, czy przy wzroście 1.80m nie będzie za mały?

A i o co chodzi żeby sprawdzić,czy rama nie jest po dzwonie?

Aha. Czyli nie masz zupełnie pojęcia :) To tak:
1. To będzie dla siebie za mały jednoślad, będziesz na ciągłym przykurczu
2. Na oględziny konkretnego upatrzonego (sensownego) egzemplarza weź ze sobą kogoś z wiedzą w temacie jednośladów (nie wujka, nie kolegę równie kumatego, nie mechanika samochodowego, tylko kogoś z pojęciem o motocyklach).
3. Jakim budżetem dysponujesz na całość imprezy, to coś tam doradzimy
4. Masz kat AM czy A1?

Mam kat. AM,na całość mogę przeznaczyć 3000-3500zł max.

W tej cenie szło by wyrwać jakiegoś aeroxa w dobrym stanie. Dobra baza pod tuning oczywiście w wersji LC.

Kolega chce mi za 2.5k sprzedac Speedfighta 2 2007rok 10.5k przebiegu.Części wymienione:
Wariator Stage 6 Sport Pro
Sprzęgło Stage6 Sport Pro
Wydech Leo Vince ZX-R
Centralka Stage6 Medium
Rolki Stage6 &7,5 g
Pytanie,czy opłaca się?