Peugeot Vivacity - problem z gaźnikiem czy nie ?

Witam!
Mam problem ze swoim w/w skuterem.
Otóż chodzi mi o to że skuter jednego dnia odpali a drugiego już trzeba się męczyć z 10 min żeby odpalil. Od czego to się ma? Wiem że gaźnik jest rozkręcony czy to wina gaźnika?

I jeszcze jedno pytanie czy w skuterach 2t podawanie oleju pompką mechaniczną reguluje się w gaźniku? Bo na pompce nic niema.

sprawdź SSANIE oraz pompke paliwa/filter.

czy jeśli na filtrze nie mam obudowy tej gąbki to może być przyczyna ?

może być, gąbka powinna tam byc tak mi się wydaje :P

gąbka jest bo to jest ten filtr, ale nie mam zewnętrznej obudowy :D
Czyli jest odkryta

Mój po zdjęciu pokrywy filtra w ogóle nie ruszy bo się dławi zbyt dużą ilością powieetrza ,tak mi sie wydaje

Okey jeden problem rozwiązany. Dalsze pytania:
Grafika mojego gaźnika:http://www.picshot.pl/public/view/159756
Kolor niebieski - sterowanie obrotów
Kolor Czerowny - (nie wiem) spuszcza sie paliwo
Kolor Fioletowy - ostatnio tym się bawiłem, śruba ma wcięcie jedno a tak to jest okrągła ze spłaszczonym jednym bokiem
Pomarańczowa strzałka - przewód oleju

Proszę o wyjaśnienie mi tego czego niewiem.
Z gory dziekuje i Pozdrawiam

Kolor fioletowy - regulacja mieszanki

jak to można teraz wyregulować ?

http://www.speedfight.pl/viewtopic.php?f=28&t=18424

Trochę odświeże wątek.
Otóż gaźnik wyczyszczony, iglica, niskie obroty i mieszanka wyregulowane. Filterek okey. A skuter dalej odpala tylko z "wiertarki" ;[

Sprawdzałem ssanie - wizualnie okey. a technicznie nie wiem zabardzo jak sprawdzić.

Jeszcze dodam że po podłączeniu bezpośrednio ssania pod aku nie reaguje.

bladex3 napisał:

Jeszcze dodam że po podłączeniu bezpośrednio ssania pod aku nie reaguje.

Mierzyłeś dokładnie czy igła nie wysunęła się ? Jeśli nie to podłącz to jeszcze raz bezpośrednio pod akumulator ( biegunowość obojętna ) i zmierz długość wystającej igły i zostaw na 5 minut po czym znów zmierz czy igła nie wysunęła się o kilka mm. Jeśli się wysunęła to ssanie jest sprawne.

Witajcie ponownie.
Kapuchon mam ssanie podłączone bezpośrednio do aku i nic się z nim nie dzieje, da się ję tylko wepchać do środka tzn tak jakby ono było cały czas wysunięte. - Przynajmniej tak mi się wydaje. Uszkodzone ?

Ssanie działa tak:

Jak wyłączasz skuter załącza się żeby skuter na zimnym właśnie go używał i zasysał mieszankę. A gdy skuter chodzi to się wyłacza.

Czyli po podłączeniu do aku powinna wysunac sie igliczka o 4-5 mm w ciagu okolo 5 min ( zazwyczaj wczesniej)
najlepiej poloz kolo linijki i obserwuj:)

http://www.youtube.com/watch?v=wTIl8P0wccU

Zrobiłem tak samo. Podłączyłem pod zasilacz do ładowania aku i ssanie ani drgnie. Jest jakiś inny sposób aby sprawdzić to ssanie ? Czy skuter nie odpala mi z tego powodu ?

A więc tak:
*Gaźnik wymieniony na - Gaźnik Arreche 17,5 (iglica środek)
mieszanka 1.5 obrotu i wyciekal mi olej z cylindra bo mialem nie uszczelniony wydech
niskie obroty na maksa wkręcone inaczej chodził jak czołg i sąsiadów z domu wywalał.
*Ssanie wymienione.
Skuter dalej pali po dłuższym czasie kręcenia tylko wiertarką

PS: Uszczelniłem wydech bo miałem lekką szczeline, lecz skończyło mi się paliwo jutro pojade kupie i zobacze czy przyniosło jakiś efekt uszczelnienie. Jak myślicie to może być tego wina ?

PS 2: Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Kiedy odpalilem i zgasilem skuter i wyjęłem filter to leciał z gaźnika dym od strony filtra. Normalne ? Jesli nie to co jest nie tak.